Data dodania 12.01.2021 - 10:08

Ponad 1500 miejsc i nowe kierunki czekają na kandydatów na studia magisterskie w Politechnice Łódzkiej. Dokumenty można składać do 24 lutego.

Dokumenty na studia drugiego stopnia na PŁ można składać na ponad 30 kierunków, w tym 6 prowadzonych w języku angielskim. 1450 miejsc jest przygotowanych na studiach stacjonarnych oraz 100 na niestacjonarnych.

Politechnika Łódzka stale dostosowuje swoją ofertę kształcenia do potrzeb otoczenia. W tym roku przygotowała dla kandydatów trzy nowe kierunki: Human-Computer Interaction, biogospodarka zrównoważona oraz nanotoechnologia w języku angielskim.

Na rynku pracy pojawia się coraz większe zapotrzebowania na specjalistów z zakresu interakcji człowiek-komputer. Oferta PŁ jest odpowiedzią na te potrzeby. Kierunek - Human-Computer Interaction (HCI) będzie prowadzony na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Program studiów HCI jest unikalny w skali kraju oraz Europy Centralnej. To pierwszy magisterski, interdyscyplinarny program kształcenia z zakresu Human-Computer Interaction. Został opracowany przy wydatnym wkładzie praktyków z zakresu HCI oraz wiodących ośrodków akademickich w Europie. Studia będą prowadzone w języku angielskim.

Biogospodarka zrównoważona to interdyscyplinarny kierunek o unikatowych celach i efektach kształcenia. Program kształcenia wykorzystuje wiedzę opartą o osiągnięcia nauk technicznych i ekonomicznych oraz o najnowsze rozwiązania technologiczne związane z biogospodarką. Kierunek będzie prowadzony na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Nanotechnologia to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin nauki. Studia magisterskie będą prowadzone na Wydziale Chemicznym w języku angielskim po raz pierwszy. Będą kształcić specjalistów posiadających gruntowną wiedzę na temat współczesnych trendów rozwojowych i najważniejszych osiągnięć w dziedzinie nanonauki i nanotechnolgii oraz chemii, biochemii i inżynierii materiałowej. Studenci mogą wybrać ścieżkę z podwójnym dyplomem z Uniwersytetem Twente (UT) w Enschede w Holandii. Jeden semestr spędzają na PŁ, dwa kolejne semestry przebywają na UT, biorąc udział w zajęciach i przygotowując pracę dyplomową.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia zakończy się 24 lutego (środa) o godz. 15.00. Na 26 lutego (piątek) przewidziane są rozmowy kwalifikacyjne. W środę, 3 marca o godz. 12.00 - zostaną ogłoszone wyników postępowania kwalifikacyjnego na studia drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej.

Wszystkie informacje dotyczące oferty na studia drugiego stopnia znajdują się stronie rekrutacji PŁ.

Czworo uśmiechniętych studentów (dwie studentki w środku) przeglądają materiały informacyjne. W tle park.