Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

PŁ zaprasza na studia drugiego stopniaPonad 1500 miejsc i nowe kierunki czekają na kandydatów na studia magisterskie w Politechnice Łódzkiej. 1 lutego rusza rekrutacja.

 

Grafika z muralem na Politechnice ŁódzkiejOd poniedziałku (1.02) można będzie składać dokumenty na studia drugiego stopnia na PŁ na ponad 30 kierunków, w tym 6 prowadzonych w języku angielskim. 1450 miejsc jest przygotowanych na studiach stacjonarnych oraz 100 na niestacjonarnych.


Politechnika Łódzka stale dostosowuje swoją ofertę kształcenia do potrzeb otoczenia. W tym roku przygotowała dla kandydatów trzy nowe kierunki: Human-Computer Interaction, biogospodarka zrównoważona oraz nanotoechnologia w języku angielskim.


Na rynku pracy pojawia się coraz większe zapotrzebowania na specjalistów z zakresu interakcji człowiek-komputer. Oferta PŁ jest odpowiedzią na te potrzeby. Kierunek - Human-Computer Interaction (HCI) będzie prowadzony na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Program studiów HCI jest unikalny w skali kraju oraz Europy Centralnej. To pierwszy magisterski, interdyscyplinarny program kształcenia z zakresu Human-Computer Interaction. Został opracowany przy wydatnym wkładzie praktyków z zakresu HCI oraz wiodących ośrodków akademickich w Europie. Studia będą prowadzone w języku angielskim.

 

Biogospodarka zrównoważona to interdyscyplinarny kierunek o unikatowych celach i efektach kształcenia. Program kształcenia wykorzystuje wiedzę opartą o osiągnięcia nauk technicznych i ekonomicznych oraz o najnowsze rozwiązania technologiczne związane z biogospodarką. Kierunek będzie prowadzony na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

 

Nanotechnologia to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin nauki. Studia magisterskie będą prowadzone na Wydziale Chemicznym w języku angielskim po raz pierwszy. Będą kształcić specjalistów posiadających gruntowną wiedzę na temat współczesnych trendów rozwojowych i najważniejszych osiągnięć w dziedzinie nanonauki i nanotechnolgii oraz chemii, biochemii i inżynierii materiałowej. Studenci mogą wybrać ścieżkę z podwójnym dyplomem z Uniwersytetem Twente (UT) w Enschede w Holandii. Jeden semestr spędzają na PŁ, dwa kolejne semestry przebywają na UT, biorąc udział w zajęciach i przygotowując pracę dyplomową.

 

Rekrutacja na studia drugiego stopnia zakończy się 19 lutego (piątek) o godz. 15.00. Na 22 lutego (poniedziałek) przewidziane są rozmowy kwalifikacyjne. W czwartek, 25 lutego o godz. 16.00 - zostaną ogłoszone wyników postępowania kwalifikacyjnego na studia drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej.


Wszystkie informacje dotyczące oferty na studia drugiego stopnia znajdują się stronie rekrutacji PŁ.


Data dodania:2021-01-11
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Grafika z muralem Politechniki Łódzkiej

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE