PŁ zaprasza do "świata matematyki"

A+ / A-

Przed uzdolnionymi matematykami ze szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego kolejny 9. Konkurs "W świecie matematyki" im. prof. Włodzimierza Krysickiego, wybitnego profesora PŁ. Zmagania konkursowe potrwają tradycyjnie dwa dni, 20-21 lutego.

- W tym roku w wydarzeniu bierze udział 80 uczestników. Pierwszego dnia konkursu przeprowadzane są eliminacje do finału. Drugiego dnia będzie rywalizować już tylko 20 najlepszych uczniów - informuje główny organizator wydarzenia, dr Artur Wachowicz z Instytutu Matematyki PŁ. - Wyniki poznamy tego samego dnia, po południu.

Celem konkursu "W świecie matematyki" jest integracja środowisk matematycznych oraz promocja matematyki stosowanej w celu pozyskania najlepszych studentów naszego województwa na Wydział FTIMS PŁ.

Konkurs odbędzie się w nowym budynku Instytutu Fizyki. Przewidziane jest zwiedzanie oraz prezentacja możliwości dydaktycznych pracowni i sal wykładowych dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Zaplanowane są również referaty popularyzujące matematykę - dodaje doktor Wachowicz, który organizował również poprzednie konkursy na PŁ.

Organizatorami są: Instytut Matematyki oraz studenci z Koła Nauk Aktuarialnych PŁ. Partnerem  tegorocznego wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

Harmonogram konkursu.

Data dodania:2017-02-08