PŁ zaprasza do "świata matematyki"

Przed uzdolnionymi matematykami ze szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego kolejny 9. Konkurs "W świecie matematyki" im. prof. Włodzimierza Krysickiego, wybitnego profesora PŁ. Zmagania konkursowe potrwają tradycyjnie dwa dni, 20-21 lutego.

- W tym roku w wydarzeniu bierze udział 80 uczestników. Pierwszego dnia konkursu przeprowadzane są eliminacje do finału. Drugiego dnia będzie rywalizować już tylko 20 najlepszych uczniów - informuje główny organizator wydarzenia, dr Artur Wachowicz z Instytutu Matematyki PŁ. - Wyniki poznamy tego samego dnia, po południu.

Celem konkursu "W świecie matematyki" jest integracja środowisk matematycznych oraz promocja matematyki stosowanej w celu pozyskania najlepszych studentów naszego województwa na Wydział FTIMS PŁ.

Konkurs odbędzie się w nowym budynku Instytutu Fizyki. Przewidziane jest zwiedzanie oraz prezentacja możliwości dydaktycznych pracowni i sal wykładowych dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Zaplanowane są również referaty popularyzujące matematykę - dodaje doktor Wachowicz, który organizował również poprzednie konkursy na PŁ.

Organizatorami są: Instytut Matematyki oraz studenci z Koła Nauk Aktuarialnych PŁ. Partnerem  tegorocznego wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

Harmonogram konkursu.

Data dodania:2017-02-08