PŁ zainaugurowała 73. rok w obecności ministra Gowina

Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Łódzkiej odbyła się (5.10) w obecności Jarosława Gowina - wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który wygłosił wykład inauguracyjny na temat Ustawy 2.0 (fotorelacja).

Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak, w swoim wystąpieniu podkreślił, że strategicznym obszarem działań Politechniki Łódzkiej jest internacjonalizacja, dlatego powołane zostało w uczelni Centrum Współpracy Międzynarodowej, integrujące wszystkie procesy związanych ze współpracą zagraniczną. Te działania mają wzmocnić międzynarodowy prestiż Politechniki Łódzkiej oraz uczynić z uczelni wiodący ośrodek akademicki, aktywnie i szeroko działający na arenie międzynarodowej.

Pierwszymi sukcesami związanymi z realizacją tej polityki jest obecność Politechniki Łódzkiej w prestiżowym The Times Higher Education World University Ranking oraz akredytacja stowarzyszenia EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality in Language Services) dla Centrum Językowego PŁ. Politechnika otrzymała ją jako pierwsza uczelnia techniczna w Polsce. W linku prezentujemy całe przemówienie JM Rektora.

Na adres rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka wpłynęło dużo listów gratulacyjnych z życzeniami na nowy rok akademicki dla pracowników i studentów PŁ, których skany zamieszamy w linku.

Po inauguracji odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej - Zatoka Sportu.

Data dodania:2017-09-18
Małgorzata Trocha
Minister NiSW Jarosław Gowin na uroczystości inauguracji roku akademickiego w PŁ. Fot. Jacek Szabela
przemowienie-inauguracja-last-05-10-2017.pdf283.66 KB