75lat.p.lodz.pl

PŁ w rankingu Times Higher Education World University Rankings

Opublikowano (2.09) wyniki najnowszej edycji Times Higher Education World University Rankings 2021. W zestawieniu uwzględniono 1527 uniwersytetów z 93 krajów. Z Polski jest sklasyfikowanych 19 uczelni, w tym Politechnika Łódzka.

World University Rankings 2021 - logo- Pierwsze miejsce, niezmiennie od 5 lat, zajmuje University of Oxford. Dwa pozostałe miejsca na podium należą do Stanford University oraz Harvard University. Z uczelni polskich najlepiej, podobnie jak w poprzednich latach, wypadł Uniwersytet Jagielloński zajmując lokatę w przedziale 501-600 i odnotowując wzrost. W poprzedniej edycji był to przedział 601-800. Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny zajęły miejsca w przedziale 801-1000. Pozostałe 16 polskich uczelni, w tym PŁ, zostało sklasyfikowanych na miejscach 1001+ - informuje Justyna Kopańska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ.

Times Higher Education World University Ranking jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych rankingów na świecie. Powstaje we współpracy z agencją Thomson Reuters. Klasyfikacja opiera się na 13 wskaźnikach, które koncentrują się w 4 obszarach: kształcenie, badania, transfer wiedzy i umiędzynarodowienie. Politechnika Łódzka została sklasyfikowana w tym rankingu po raz pierwszy w 2017 roku.

Więcej informacji na stronie rankingu.

Data dodania:2020-09-02
Małgorzata Trocha