PŁ w rankingu Golden Age Times Higher Education World University Ranking 2019

Politechnika Łódzka po raz pierwszy znalazła się w opublikowanym 26 czerwca br. rankingu Times Higher Education World University Ranking Golden Age 2019 (THE WUR Golden Age 2019) i zajęła pozycję w przedziale 201-250.

Polskę reprezentuje wąskie grono 4 uczelni – oprócz PŁ sklasyfikowany został także Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (miejsca w przedziale 201 – 250) oraz Politechnika Wrocławska (przedział 151-200).

Na czele rankingu znajduje się University of California, Australian National University oraz Chinese University of Hong Kong.

Ranking obejmuje najlepsze szkoły wyższe na świecie założone w latach 1945-1966. Wziął swoją nazwę od „złotego wieku” w globalnym szkolnictwie wyższym, który charakteryzował się szybkim rozwojem uniwersytetów i znacznym wzrostem inwestycji w badania.

Data dodania:2019-07-01
Agnieszka Garcarek-Sikorska