PŁ proponuje rajd rowerowy na Syberię przez Moskwę

Organizatorzy zapraszają pracowników, doktorantów, studentów oraz przyjaciół PŁ na pierwszy po wakacjach rajd rowerowy, który odbędzie się już w piątek, 15 września.

- Trasa rajdu liczy około 70 km i przebiega przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, część trasy, około 20 proc.,  jest po drogach gruntowych. Rajd rozpoczniemy o godz. 9.00 na Stacji Radegast  przy Al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto - ok. 300 m na zachód od skrzyżowania Strykowska-Inflancka. Jest tam parking samochodowy dla osób zmotoryzowanych - informuje doc. Marek Idzik, który trasę rajdu opracował.

Dla osób, które nie przerazi wydłużenie trasy rajdu, organizatorzy proponują start honorowy sprzed Biblioteki Głównej PŁ o godz. 8.00. Przejazd do Stacji Radegast prowadzi ścieżką rowerową wzdłuż Al. Politechniki i ul. Żeromskiego, Al. Mickiewicza i Piłsudskiego, a dalej ul. Kopcińskiego i Strykowską.

Naszym celem jest wieś Syberia, po drodze planowane są dwa dłuższe postoje, w Strykowie nad zalewem i w Moskwie, tej w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich - wyjaśnia Marek Idzik, który również poprowadzi ten rajd. Zapisy na rajd odbywają się poprzez platformę WIKAMP TUTAJ z podaniem miejsca startu (Stacja Radegast/Biblioteka Główna PŁ). Zakończenie rajdu zaplanowano około godz. 15.00-16.00 przy Stacji Radegast, gdzie zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę – potwierdza organizator i dodaje. - Prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniego stroju i prowiantu. Będziemy, jak zawsze, poruszać się zgodnie z przepisami w grupach 15 osobowych.

Data dodania:2017-09-12
Małgorzata Trocha
Mapa 11.rajdu rowerowego PŁ.