PŁ otrzymała akredytację instytucjonalną HCÉRES

Politechnika Łódzka jest pierwszą i jedyną polską uczelnią, która uzyskała akredytację instytucjonalną HCÉRES (Haut Conseil de l'évaluation de la recherche et de l'enseignement supérieur).

Zespół HCÉRES ocenił wysoko bogatą ofertę kształcenia w PŁ oraz jej dostosowanie do potrzeb rynku pracy i działania podejmowane w ramach doskonalenia programów kształcenia oraz wprowadzania innowacyjnych metod kształcenia. W raporcie końcowym zwrócono uwagę na szeroki zakres współpracy PŁ z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz na to, że uczelnia skutecznie wykorzystuje szanse, jakie daje jej to otoczenie.

W obszarze badań HCÉRES docenił pracę PŁ w zakresie zdefiniowania priorytetowych obszarów badawczych i uwzględnienia wyników prowadzonych badań w kształceniu studentów. Eksperci z uznaniem odnieśli się także do nowopowstałej szkoły doktorskiej. Zespół dostrzegł także bardzo dobrze rozwiniętą sieć międzynarodowej wymiany studentów oraz zaangażowanie społeczności akademickiej w budowanie kultury jakości. Doceniono także ogromne zaangażowanie pracowników, studentów oraz partnerów uczelni w realizowane przez nią działania oraz fakt, że PŁ ma jasno określoną misję i wizję, które są wspólne dla całej społeczności akademickiej i dobrze jej znane.

Fotografia certyfikatu HCRES dla PŁCertyfikat akredytacji HCÉRES wzmocni konkurencyjność PŁ na światowym rynku badań i edukacji. Jest on bowiem potwierdzeniem tego, że uczelnia oferuje wysokiej jakości kształcenie, badania i zarządzanie, a cała instytucja dąży do ciągłego doskonalenia.

HCÉRES jest renomowaną jednostką międzynarodową, która cieszy się uznaniem środowiska akademickiego. Jest członkiem European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), widnieje także w rejestrze European Quality Assurance Register (EQAR). Ma doświadczenie w akredytacjach instytucjonalnych i programowych na całym świecie.

Akredytacja HCÉRES jest finansowana przez MNiSW w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”. Celem jest uzyskanie przez polskie uczelnie zagranicznych akredytacji i certyfikatów komisji branżowych, podnoszących międzynarodową konkurencyjność uczelni. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 84,28%, pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa.

Logo programu funduszy europejskichlogo programu widza edukacja rozwój UE flaga Polski

Data dodania:2020-06-03
Agnieszka Garcarek-Sikorska