PŁ w nowym rankingu Times Higher Education

Politechnika Łódzka znalazła się w rankingu Times Higher Education, nowym zestawieniu obejmącym uczelnie z krajów włączonych do Unii Europejskiej po 2004 roku. W tegorocznym zestawieniu ujęto 53 uczelnie, w tym 12 z Polski.

Wśród uczelni z Polski w rankingu są dwie łódzkie uczelnie: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki. Wyższe miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagieloński, Politechnika Warszwska, AGH w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański.

Przy tworzeniu rankingu oceniano działalność dydaktyczną i badawczą, umiędzynarodowienie oraz liczbę cytowań prac naukowych. Link do zestawienia.

Data dodania:2018-05-23
Małgorzata Trocha