PŁ na Turnieju Ręcznej Piłki Plażowej w Manufakturze

W weekend 11-12 sierpnia, na plaży w Manufakturze odbył się Handball Plener – Turniej Ręcznej Piłki Plażowej, wspierany przez, m.in., Politechnikę Łódzką.

W turnieju udział wzięło  14 drużyn, w tym 2 kobiece, dzięki którym było  można obejrzeć w samym centrum Polski sport dostępny do tej pory tylko nad morzem.

Impreza trwała dwa dni. W sobotę odbyły się mecze grupowe, na niedzielę zaplanowano półfinały i finały. W rozgrywkach wzięli  udział zawodnicy, między innymi z łódzkiej Anilany czy HKS Wieluń, którzy od lat grają w piłkę ręczną, ale nigdy wcześniej nie grali na plaży. Jak mówi Michał Sobolewski, organizator:

Ideą spotkania jest wyciągnięcie zarówno zawodników, jak i kibiców z hali na świeże powietrze, a plaża Manufaktury jest do tego idealnym miejscem. Chcemy, aby szczypiorniak zawitał w sercach każdego pasjonata sportu, bo na to zasługuje. Impreza będzie planowana co roku w 2 edycjach. Na wybranym orliku w Łodzi i na plaży w Manufakturze.

Dodaje:

Zasady piłki ręcznej plażowej różnią się od halowych: na boisku jest czterech graczy, zmiany można dokonać w każdej chwili, a połowa meczu trwa 7 minut. Za zwykły rzut do bramki drużyna zdobywa 1 punkt, podwójnie punktowane są: rzut 180 stopni z naskoku na dwie nogi, wrzutka i rzut przez „libero” wychodzącego za bramkarza.

Turniej był okazją do spotkania ze sportowcami, kibicowania oraz skorzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tuż przy plaży, dla odwiedzających dostępne były stoiska partnerów, w tym namiot Politechniki Łódzkiej

Data dodania:2018-08-08
Agnieszka Garcarek-Sikorska,