PŁ z międzynarodową oceną instytucjonalną European University Association (EUA)

Politechnika Łódzka jest jedną z trzech polskich uczelni, które poddały się międzynarodowej ocenie instytucjonalnej European University Association (EUA) - Institutional Evaluation Programme (IEP).

Zespół EUA - IEP ocenił wysoko bogatą ofertę kształcenia w PŁ oraz jej dostosowanie do potrzeb rynku pracy. W raporcie końcowym zwrócono uwagę na szeroki zakres współpracy PŁ z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zespół EUA – IEP podkreślił różnorodność działań realizowanych w tym obszarze oraz fakt, że PŁ jest cenionym przez otoczenie partnerem. Docenił także duże znaczenie, jakie przypisuje się realizacji praktyk w toku studiów oraz to, że studenci deklarują dobre przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej.

Bardzo dobrze oceniono kompleksowość i skuteczność działania CWM. Podkreślono jego znaczącą rolę w internacjonalizacji PŁ i budowaniu międzynarodowej renomy uczelni. W raporcie końcowym Zespół EUA - IEP podkreślił także znaczenie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) jako jednostki inicjującej wprowadzanie nowoczesnych metod kształcenia oraz uczenia skoncentrowanego na studencie (tzw. student-centered learning).

Wysoko oceniono system wsparcia udzielanego przez uczelnię studentom, uznając go za kompleksowy i odpowiadający potrzebom studentów. Zwrócono szczególną uwagę na dużą liczbę organizacji studenckich oraz wsparcie uczelni dla realizowanych przez nie działań.

Znak jakości EUA – IEP jest rozpoznawalny w całej Europie. Poddanie PŁ ewaluacji potwierdza jej wiarygodność jako potencjalnego partnera i zwiększa jej atrakcyjność w europejskim obszarze badawczym.

Ewaluacja IEP - EUA jest finansowana przez MNiSW w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”. Celem jest uzyskanie przez polskie uczelnie zagranicznych akredytacji i certyfikatów komisji branżowych, podnoszących międzynarodową konkurencyjność uczelni. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 84,28%, pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa.

Logo programu funduszy europejskichlogo programu widza edukacja rozwój UE

Data dodania:2020-06-03
Agnieszka Garcarek-Sikorska