75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

PŁ laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders AwardNagroda ELSEVIER Research Impact Leaders Award jest przyznawana wybitnym instytucjom badawczym, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do promocji polskiej nauki na świecie. Politechnika Łódzka została laureatem w kategorii rolnictwo.  

 

PŁ laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award, nagarodę odbiera rektor PŁ - prof. S.Wiak, fot. Bohdan Macugow

 

Nagroda jest przyznawana od 2016 r. w sześciu kategoriach nauk: przyrodnicze, medyczne, humanistyczne, inżynieryjne i techniczne, rolnicze, społeczne. Jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, która ma na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki.

 
Do sukcesu Politechniki Łódzkiej  przyczyniły się prace naukowe z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. W latach 2016-2018 swoje publikacje z obszaru nauk rolniczych i przyrodniczych do PŁ afiliowało 214 naukowców. Ponad 19 proc. publikacji naukowych powstało we współpracy międzynarodowej. Wśród prac z tej dziedziny, aż 16 proc. znalazło się w pierwszym decylu najczęściej cytowanych na świecie.

 

Laureatami tegorocznej nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award, w pozostałuch pięciu kategoriach zostali: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Lubelska, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Więcej w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni PŁ.


Data dodania:2019-12-03
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
PŁ laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award, nagarodę odbiera rektor PŁ - prof. S.Wiak, fot. Bohdan Macugow

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE