PŁ gospodarzem konferencji "Study in Poland"

Sukcesem organizacyjnym Politechniki Łódzkiej zakończyła się konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”. W pięciu sesjach plenarnych i czterech sesjach równoległych wzięło udział ponad 300 uczestników z całej Polski (fotogaleria).

Goście i uczestnicy konferencji Study in Poland na Politechnice Łódzkiej, fot. Jacek Szabela

Trwająca trzy dni konferencja (26-29 stycznia) zgromadziła wielu wybitnych gości. Wydarzenie było dobrą okazją do omówienia, w szerokim gronie fachowców z całej Polski, najważniejszych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia uczelni.

Na uroczyste otwarcie do PŁ przyjechał minister cyfryzacji - Marek Zagórski. Na uroczystości obecni byli także przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. Zbigniew Marciniak oraz prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska.

Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy - Waldemar Siwiński przedstawił szczegółowy raport "Study in Poland", z którego wynika, że notuje się stały wzrost studentów zagranicznych w Polsce. Województwo łódzkie znajduje się na piątym miejscu w kraju, pod względem liczby studentów obcokrajowców.

Przez dwa dni w gronie ekspertów toczyły się dyskusje, jak przyciągnąć większą liczbę studentów do Polski. Mówiono także o problemach szkół doktorskich. Dzielono się dobrymi praktykami i doświadczeniami. Podkreślano potrzebę wspierania procesów internacjonalizacji polskich uczelni przez otoczenie zewnętrzne m.in. firmy i partnerów społecznych.

Rektor PŁ prof. Sławomir Wiak, w swoim wystąpieniu podkreślił, że umiędzynarodowienie kadry i nawiązywanie kontaktów z uczelniami na świecie ma służyć prestiżowi Politechniki Łódzkiej na arenie międzynarodowej.

Konferencja jest organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu "Study in Poland", prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Politechnika Łódzka po raz trzeci była gospodarzem wydarzenia.

Więcej na temat konferencji w biuletynie informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2020-01-29
Małgorzata Trocha