PŁ była gospodarzem AMŚ w unihokeju

W ostatnich dniach czerwca Politechnika Łódzka była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju. 13 drużyn z 8 krajów (w tym drużyny męska i kobieca Polski) przez 5 dni rywalizowało o tytuł mistrzowski. Najlepsi okazali się Czesi i Finlandki.

Niestety, tym razem polska reprezentacja nie zdobyła medali. Kobietom w meczu o 3. miejsce nie udało się pokonać wielokrotnych mistrzyń poprzednich edycji AMŚ – Szwedek, zaś mężczyźni fazę grupową zakończyli na 3. miejscu, bez szans na dalszą walkę o podium. Ostatecznie po złoty medal w turnieju mężczyzn sięgnęli Czesi, którzy w zaciętym finale pokonali drużynę Szwajcarii. Brąz przypadł Finlandii, co jak przyznali sami zawodnicy, było dla nich dużym rozczarowaniem. Nie zawiodły jednak ich rodaczki, stając na najwyższym stopniu podium w turnieju kobiet, zwyciężając w finale z reprezentantkami Czech. Brąz zdobyły wspomniane wcześniej Szwedki, co również było swoistym zaskoczeniem.

Areną zmagań była przede wszystkim Zatoka Sportu, której hala w części suchej została specjalnie przygotowana na tę imprezę. Po mistrzostwach na wyposażeniu obiektu pozostają bandy i bramki do unihokeja, którego sekcje ma nadzieję rozwijać KU AZS PŁ.

Jak podsumowuje Przemysław Jagielski, prezes KU AZS PŁ:

Tradycyjnie, impreza nie mogłaby odbyć się bez ogromnego wsparcia wolontariuszy – przy AMŚ pracowało ich około 100. Zarówno studenci PŁ, uczniowie z łódzkich szkół, jak i goście z całej Polski i zagranicy wspólnie pracowali na sukces wydarzenia, zapewniając sprawny przebieg zmagań sportowych, a także służąc pomocą wszystkim uczestnikom.

Filmowe podsumowanie Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju przygotowało Centrum Multimedialne PŁ, które w czasie zawodów prowadziło również transmisje z meczy.

Data dodania:2018-07-05
Agnieszka Garcarek-Sikorska
uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju na PŁ. Foto. Jacek Szabela