PŁ akademickim mistrzem Europy w piłce wodnej

Waterpoliści z AZS Politechnika Łódzka zapisali się w historii EUSA jako triumfatorzy Akademickich Mistrzostw Europy 2019 w piłce wodnej (AME) rozgrywanych w Koprze (Słowenia) w dniach 21-28 lipca. Polacy pokonali w finale zespół z Budapesztu 12:9.

AZS PŁ mistrzem Europy w piłce wodnej -po dekoracji na AME w Koprze. foto.  www.waterpolo2019.eusa.eu

Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że był to debiut zespołu Politechniki Łódzkiej na AME. Przeciwnikiem w finale był węgierski zespół reprezentujący Budapest Business School – wielki faworyt mistrzostw.

Trener zespołu Edward Kujawa przed wyjazdem na mistrzostwa liczył skromnie na brązowy medal, a okazało się że waterpolistów z PŁ stać na znacznie więcej. W trakcie rozgrywek zespół  z Politechniki Łódzkiej okazał się super liderem wśród uczestników AME. W drodze po złoto łodzianie pokonali: Rhine-Westphalia Institute of Technology Aachen (16:4), University of Primorska (13:7), St. Cyril and Methodius University of Skopje (21:5).

- W ostatnim meczu, po złoto, w naszym zespole na pewno na wyróżnienie zasłużyli doświadczeni zawodnicy: Jan Szabłowski, Piotr Michalski, Marcin Bar, Nikita Chuprina, Andrzej Maciejewski czy Bartosz Szymański ( MVP turnieju). Ale należy podkreślić również świetne zawody debiutującego w naszym zespole Emila Kalaty czy dającego dobre zmiany Dominika Sielskiego. Trzon zespołu uzupełniali Adrian Wulkiewicz, Maciej Cichoń i Przemysław Rudziński - wyjaśnia drugi trener zespołu Grzegorz Gruszecki.

Data dodania:2019-07-29
AZS PŁ mistrzem Europy w piłce wodnej -po dekoracji na AME w Koprze. foto. archiwum