75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

PŁ akademickim mistrzem Europy w piłce wodnejWaterpoliści z AZS Politechnika Łódzka zapisali się w historii EUSA jako triumfatorzy Akademickich Mistrzostw Europy 2019 w piłce wodnej (AME) rozgrywanych w Koprze (Słowenia) w dniach 21-28 lipca. Polacy pokonali w finale zespół z Budapesztu 12:9.

 

AZS PŁ mistrzem Europy w piłce wodnej -po dekoracji na AME w Koprze. foto.  www.waterpolo2019.eusa.eu

 

Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że był to debiut zespołu Politechniki Łódzkiej na AME. Przeciwnikiem w finale był węgierski zespół reprezentujący Budapest Business School – wielki faworyt mistrzostw.

 

Trener zespołu Edward Kujawa przed wyjazdem na mistrzostwa liczył skromnie na brązowy medal, a okazało się że waterpolistów z PŁ stać na znacznie więcej. W trakcie rozgrywek zespół  z Politechniki Łódzkiej okazał się super liderem wśród uczestników AME. W drodze po złoto łodzianie pokonali: Rhine-Westphalia Institute of Technology Aachen (16:4), University of Primorska (13:7), St. Cyril and Methodius University of Skopje (21:5).

 

- W ostatnim meczu, po złoto, w naszym zespole na pewno na wyróżnienie zasłużyli doświadczeni zawodnicy: Jan Szabłowski, Piotr Michalski, Marcin Bar, Nikita Chuprina, Andrzej Maciejewski czy Bartosz Szymański ( MVP turnieju). Ale należy podkreślić również świetne zawody debiutującego w naszym zespole Emila Kalaty czy dającego dobre zmiany Dominika Sielskiego. Trzon zespołu uzupełniali Adrian Wulkiewicz, Maciej Cichoń i Przemysław Rudziński - wyjaśnia drugi trener zespołu Grzegorz Gruszecki.


Data dodania:2019-07-29
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
AZS PŁ mistrzem Europy w piłce wodnej -po dekoracji na AME w Koprze. foto. archiwum

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE