Piłkarze wodni ŁSTW PŁ zagrają ważny dwumecz

W sobotę i niedzielę (24-25.03) na pływalni Zatoki Sportu PŁ, piłkarze wodni ŁSTW Politechniki Łódzkiej rozegrają ważny dwumecz o mistrzostwo z trzecią drużyną w tabeli  - Łukosz WTS Polonia Bytom.

- Spotkania dla mistrza Polski - lidera rozgrywek, są ważnym etapem w drodze po kolejny tytuł mistrzowski. Bytomianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale jak zapowiedział ich trener Krzysztof Paczyna, nie koncentrują się na obronie tej lokaty i chcą wykorzystać każdą okazję, aby wskoczyć na wyższe miejsce. Do drugiej Legii Warszawa tracą 5 punktów, a do ŁSTW – 9 - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ. -  Łodzianie dotychczas przegrali tylko jeden mecz  -  z Legią, w grudniu ub. roku. W Bytomiu rywale też postawili się najlepszej w Polsce drużynie. W pierwszym meczu ŁSTW wygrał po wyrównanym pojedynku 12:11. I dlatego powiedzenie „bij mistrza” bardzo pasuje do tych rozgrywek.

Mecz waterpolo. fot. archiwum organizatorów.

- Faworytem sobotnio-niedzielnych rozgrywek w Zatoce Sportu PŁ jest nasz zespół, ale bytomianie będą walczyli o każdą piłkę – zapowiada Edward Kujawa, prezes i trener łódzkiej drużyny. – Nasi zawodnicy muszą przystąpić do meczów z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem. Będzie to szczególnie ważne,  żeby nie popełniać niepotrzebnych fauli, czy też dyskutować z sędziami. Michalski, Tomicevic czy Bar, oprócz zdobywania bramek, muszą również umiejętnie kierować młodszymi zawodnikami, jak Brzeski, Zemło, Gidaszewski czy Opas, żeby końcowy wynik był dla nas korzystny. Dwie wygrane bardzo nas przybliżą do obrony tytułu Mistrza Polski.

Pierwszy mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00, drugi w niedzielę o godzinie 12:00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy do Zatoki Sportu PŁ.

Data dodania:2018-03-22
Małgorzata Trocha
Zapowiedź meczy waterpolo w Zatoce Sportu PŁ.