Piknik Naukowy Instytutu Inżynierii Materiałowej PŁ

A+ / A-

To będzie 1. Piknik Naukowy zorganizowany przez pracowników i studentów inżynierii materiałowej na Wydziale Mechanicznym PŁ. W niedzielę, 28 maja w godz. 14-21 organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i spędzenia popołudnia na poznawaniu ciekawych laboratoriów nowoczesnego budynku Fabryki Inżynierów XXI wieku.

- Piknik pomyślany jest jako impreza promująca inżynierię materiałową oraz integrująca społeczność Instytutu: pracowników z rodzinami, doktorantów, studentów, firmy i organizacje współpracujące z jednostką, sympatyków oraz wszystkie osoby zainteresowane technicznymi nowościami - mówi prof. Piotr Kula, dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej. - Wierzymy, że będzie to świetna okazja do integracji środowiska inżynierii materiałowej na Wydziale Mechanicznym PŁ.

Piknik Naukowy to dobra okazja dla kandydatów na studentów wyróżnionego przez Państwową Komisję Akredytacyjną kierunku na PŁ. To możliwość zobaczenia, dotknięcia, dopytania i „oswojenia się” z Wydziałem Mechanicznym PŁ.

W programie Pikniku są przewidziane wycieczki po laboratoriach dydaktycznych, pokazy urządzeń, demonstratorów, prezentacje realizowanych projektów badawczych. Zaplanowano wspólne doświadczenia fizyczne i chemiczne. Będą też stoiska Studenckich Kół Naukowych działających przy Instytucie i Wydziale. Nie zabraknie konkursów i innych atrakcji,  jak np. giełda planszówek, wystawa zdjęć, pokazy jednokołowców, degustacja ciast, gry i zabawy.

Miejsce pikniku - budynek Fabryki Inżynierów XXI wieku (kampus A PŁ, budynek A18 i parking przy nim). Według organizatorów przewidywana liczba uczestników to ok. 200 osób.

Data dodania:2017-05-18
Plakat promujący I Piknik Naukowy Instytutu Inżynierii Materiałowej.
plan_piknik_bez_nazwisk.pdf629.76 KB