Pierwsze urodziny Zatoki Sportu PŁ

Ponad 150 tys. osób odwiedziło w ciągu pierwszego roku działalności Zatokę Sportu Politechniki Łódzkiej - Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne.

Zatoka Sportu PŁ. fot. Jacek Szabela PŁPodsumowanie roku

W Zatoce Sportu odbyło się szereg imprez. Najnowszy obiekt PŁ gościł najlepszych polskich pływaków w ramach cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski na basenie 25-metrowym. Odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski na basenie 25-metrowym oraz Główne Mistrzostwa Polski (basen 50-metrowy) w pływaniu, Grand Prix Polski w skokach do wody oraz Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym. Swoje mecze ligowe rozgrywali tutaj waterpoliści ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer zdobywając kolejny, 18. tytuł Mistrza Polski.

W Zatoce Sportu PŁ został ustanowiony także pierwszy w jej historii, rekord świata w pływaniu. Pobił go Juliusz Trochimczuk podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych (150 m stylem zmiennym w klasie SM1 - 5:48,13 min.). W hali sportowej przeprowadzono pierwsze zawody rangi międzynarodowej – Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju.

W obiekcie Politechniki Łódzkiej odbyło się wiele imprez rekreacyjnych m.in.: BeActive Tour by Nałęczowianka - warsztaty fitnesss z Ewą Chodakowską; Grupa Azoty Przedszkoliada Tour; Łódź Park Tour - biegi na orientację po obiekcie; Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada; Dzień Marzyciela - bicie rekordu Guinnessa w 24-godzinnej sztafecie pływackiej.

Wielofunkcyjny, nowoczesny obiekt sportowy

Najwyższa ścianka w Zatoce Sportu PŁ już działa. fot. Jacek Szabela

Pływalnia w Zatoce Sportu PŁ składa się z dwóch basenów: 50-metrowego oraz 25-metrowego. Głębokość tego pierwszego na całej długości wynosi 2,5 metra. Woda ma stałą temperaturę 26° C co czyni ją idealną do pływania. Największą zaletą krótszego basenu jest regulowane dno. W zależności od potrzeb może być ono ustawione na poziomie od 0 do 5 metrów. Odbywają się tutaj kursy nauki pływania dla dzieci i dorosłych, aquafitness, a także nurkowanie i skoki do wody. Mamy także w obiekcie jedną z największych w Polsce ścianek wspinaczkowych. Znajdują się tu boiska do badmintona, sztuk walki, squasha. Na wyposażeniu hali Zatoki Sportu jest boisko do rozgrywania meczów unihokeja.

Zatoka Sportu PŁ w liczbach

• 1 rekord świata w pływaniu (osób niepełnosprawnych)
  • 1 rekord Guinessa
  • 8 zawodów rangi mistrzostw Polski lub świata