Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Pierwsze studia międzynarodowe



Politechnika Łódzka (TUL) oraz jedna z najstarszych uczelni w Europie Uniwersytet im. Fryderyka II w Neapolu (UNINA) przygotowują się do uruchomienia międzynarodowych studiów drugiego stopnia na specjalności Applied Electronics utworzonej na kierunku elektronika i telekomunikacja. Prace nad studiami dobiegają końca i partnerzy dążą do ich rozpoczęcia już w roku akademickim 2017/18. Są to pierwsze studia tego typu, dla których polsko-włoski zespół naukowców opracował całkowicie odrębny program. Na chętnych czeka w Łodzi max. 10 miejsc.

Studia mają charakter elitarny i są adresowane do najlepszych kandydatów zgłaszających się w Politechnice Łódzkiej i w neapolitańskim Uniwersytecie im. Fryderyka II. Spośród chętnych utworzone zostaną maksymalnie 10-osobowe grupy studenckie funkcjonujące jako grupa TUL i grupa UNINA.

 

Dla specjalności Applied Electronics opracowano innowacyjny program studiów z myślą o potrzebach przemysłu elektronicznego i mikroelektronicznego krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Program ten charakteryzuje się zwiększoną liczbą zajęć praktycznych oraz laboratoriów i obejmuje przedmioty o treściach niedostępnych w każdej z uczelni oddzielnie.

 

W toku kształcenia studenci spędzają po 2 semestry w każdym z uniwersytetów, realizując w Politechnice Łódzkiej i w Uniwersytecie im. Fryderyka II ten sam program z wykorzystaniem potencjału dydaktycznego i laboratoryjnego obu uczelni. Studia umożliwiają uzyskanie dwóch dyplomów renomowanych uczelni uznawanych na całym świecie:

magistra inżyniera na kierunku elektronika i telekomunikacja Politechniki Łódzkiej

Laurea Magistrale in Ingegneria Elettronica Uniwersytetu im. Fryderyka II w Neapolu.

Studenci, którzy zostaną zakwalifikowali w Politechnice Łódzkiej są zwolnieni z opłat związanych ze studiowaniem na Uniwersytecie im. Fryderyka II w Neapolu. W okresie odbywania zajęć w Uniwersytecie w Neapolu, mają oni możliwość otrzymania dodatkowego finansowania pobytu za granicą z programu Erasmus+.

 

Harmonogram rekrutacji:

- przyjmowanie dokumentów od kandydatów trwa do 20 września 2017 r.

- rozmowa kwalifikacyjna 21-22 września 2017 r.

- ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego 27 września 2017 r.

W przypadku braku możliwości uruchomienia specjalności Applied Electronics, studenci mogą być automatycznie zarejestrowani na studia polskojęzyczne na tym samym kierunku (3 semestralne).


Data dodania:2017-07-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE