75lat.p.lodz.pl

Pięć kierunków z PŁ odebrało akredytacje KAUT

Aż pięć kierunków prowadzonych na Politechnice Łódzkiej: architektura, automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa, fizyka techniczna i informatyka odebrało certyfikaty Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE).

Certyfikat KAUT dla kierunku automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa.Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas posiedzenia plenarnego Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT), 18 listopada w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Z Politechniki Łódzkiej akredytację otrzymały: informatyka oraz fizyka techniczna na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej; automatyka i robotyka oraz inżynieria materiałowa na Wydziale Mechanicznym, a także architektura na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Certyfikat KAUT dla kierunku architektura na PŁWszystkie kierunki otrzymały akredytację KAUT na pięć lat, tj. od roku akademickiego 2018/2019 do roku 2022/2023. Fizyka techniczna otrzymała akredytację dla studiów pierwszego stopnia, pozostałe kierunki na studia I i II stopnia.

ENAEE to organizacja europejska zajmująca się kształceniem inżynierów. Jednym z jej działań jest nadawanie programom kształcenia europejskiego certyfikatu, potwierdzającego wysoki poziom kształcenia oraz zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami procesu bolońskiego. Certyfikat KAUT dla kierunku fizyka na PŁ

Data dodania:2019-11-19
       Prof. Tomasz Kubiak, dziekan Wydziału Mechanicznego PŁ odbiera dyplomy KAUT