Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Z perspektywą na wdrożeniaPonad 6,2 miliona złotych otrzyma Politechnika Łódzka na cztery projekty aplikacyjne. Będą one realizowane są w konsorcjach z udziałem firm oraz instytucji, zainteresowanych wprowadzeniem na rynek opracowanych produktów i technologie. Politechnika Łódzka jest liderem dwóch projektów, a w dwóch pozostałych partnerem.

Spersonalizowana odzież ochronna dla ratowników górskich z funkcją aktywnego ogrzewania.

Odzież ochronna dla ratowników górskich wyposażona w funkcję inteligentnego ogrzewania i pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych będzie nowatorską propozycją w skali krajowej. Zostaną w niej wykorzystane nowoczesne rozwiązania z dziedziny elektroniki, informatyki, odzieżownictwa oraz ochrony pracy. Powstanie prototyp odzieży, który zostanie poddany testom w warunkach, w jakich prowadzone są akcje ratownicze, czyli na otwartej przestrzeni, gdzie odczucie zimna mogą dodatkowo potęgować podmuchy wiatru, wysoka wilgotność powietrza, czy opady atmosferyczne.

Liderem projektu jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. W skład konsorcjum wchodzą również: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy oraz Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski s.c. Adam Małachowski, Danuta Małachowska.

 

Funkcjonalne kompozyty hybrydowe o projektowanych właściwościach.

Grodzice są od kilkudziesięciu lat powszechnie stosowane jako konstrukcje zabezpieczające głębokie wykopy i inne uskoki terenu. Zespół projektantów opracuje innowacyjny produkt - grodzice hybrydowe, stanowiące realną alternatywę dla obecnie wykorzystywanych lekkich grodzic stalowych. Znajdą one zastosowanie w inżynierii lądowej i wodnej do budowy ścian zabezpieczających o wysokości do 3 m ponad powierzchnią gruntu.

Liderem tego projektu jest Wydział Chemiczny PŁ. Partnerami projektu są: S. i A. Pietrucha Spółka z o.o. oraz Instytut Włókiennictwa w Łodzi

 

Opracowanie urządzenia do wspomagania wczesnej diagnostyki znamion skórnych, w tym czerniaka, za pomocą metod wizji komputerowej, modelowania przestrzennego, analizy porównawczej i klasyfikacji.

Powstanie urządzenie o wysokiej rozdzielczości do automatycznego modelowania 3D oraz analizy powierzchni skóry pacjenta, którego zadaniem będzie identyfikacja zmian barwnikowych, tzw. pieprzyków, pod kątem wczesnej diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, w szczególności czerniaka.

Liderem tego projektu jest klinika Skopia Estetic Clinic Sp. z o.o. Politechnika Łódzka pełni role partnera.

 

Innowacyjna linia produkcyjna do wytwarzania odlewów ciśnieniowych o znacząco obniżonej porowatości

W wyniku współpracy konsorcjantów powstanie innowacyjna technologia przeznaczona do produkcji wysokojakościowych odlewów ciśnieniowych. Jest to szczególnie ważne np. dla bardzo wymagającego przemysłu motoryzacyjnego. Stale rośnie zapotrzebowanie na odlewy o coraz wyższych właściwościach mechanicznych.

W skład konsorcjum wchodzą: Instytut Odlewnictwa jako lider oraz: Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej, Odlewnia Silum sp. z o.o., Fabryka Narzędzi Sil Tool sp. z o.o., Sil-Bike Zakłady Mechaniczne sp. z o.o.


Data dodania:2018-12-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE