Park im. M. Klepacza będzie ogrodzony

Rozpoczęły się prace związane z ogrodzeniem zabytkowego Parku im. M. Klepacza należącego do Politechniki Łódzkiej. Całkowita długość parkanu wyniesie 730 metrów.

Park im. M. Klepacza należący do Politechniki Łódzkiej będzie ogrodzony, foto. Jacek Szabela

Przedstawiony przez Politechnikę Łódzką wzór ogrodzenia parku został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

- Ogrodzenie będzie zbudowane z dwóch wzorów: od strony ulicy Wólczańskiej i w okolicy willi Politechniki Łódzkiej przy ul. Skorupki - będzie stylizowane na zabytkowe, składające się z słupków żelbetowych oraz z przęseł stalowych, z prętami zwieńczonymi grotami o kształcie kuli i płomieni. Drugi wzór od strony ul. Politechniki będzie nowoczesny. Zaprojektowano stalowe ogrodzenie z rur kwadratowych i płaskowników. Powstanie również 5 bram oraz 9 furtek prowadzących na teren pięknego kampusu uczelni - mówi rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak.

Po wybudowaniu docelowego ogrodzenia, usunięte zostanie to obecne, pomiędzy kampusem uczelni a parkiem. Po zakończeniu prac teren Politechniki Łódzkiej będzie ogólnie dostępny dla osób zwiedzających i odpoczywających.

Dla poprawy bezpieczeństwa, docelowo park zostanie włączony pod ochronę, która znajduje się na terenie kampusu PŁ. Obecnie teren poddawany jest rewaloryzacji.

W Parku im M. Klepacza zaprojektowano dodatkowe nasadzenia drzew, a w przyszłości zakłada się również wymianę nawierzchni. Prace związane z ogrodzeniem potrwają do końca sierpnia. Mają kosztować ponad 2,8 mln zł.

Data dodania:2019-04-17
Małgorzata Trocha