Otyliada w Zatoce Sportu PŁ– maratończycy pływali całą noc

112 osób i ponad 977 przepłyniętych kilometrów – to liczby, które podsumowują ostatnie wydarzenie w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej Otyliadę, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki.

Zatoka Sportu PŁ na chwilę przed rozpoczęciem Otyliady, foto. Arnold Lorenc

Otyliada to największa impreza pływacka w Polsce, której celem jest przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w czasie 12 godzin, między 18 a 6 rano. O miano najlepszego rywalizowało kilka tysięcy pływaków na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce. Dla jednych była to okazja do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzenie swoich możliwości pływackich.

- Zwycięzcą łódzkiego maratonu został Wiktor Bogdański z Łodzi. W 12 godzin przepłynął 33,6 km. Na drugim miejscu zawody ukończył Mariusz Małoszczyk (30,2 km), a na trzecim Piotr Oszczyk (26,7 km). Wśród kobiet najdłuższy dystans przepłynęła łodzianka Elwira Olejniczak (21,2 km). Wielkiego wyczynu dokonał Jerzy Tomczak. Niepełnosprawny mieszkaniec Kutna bez trzech kończyn pływał całą noc i zakończył maraton wynikiem 10,1 km!- informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ.

Zatoka Sportu PŁ po raz drugi wzięła udział w Otyliadzie. Rok temu, spośród wszystkich pływalni, które wzięły udział w edycji 2018, uczestnicy startujący w Łodzi łącznie przepłynęli najwięcej – 807 kilometrów! W tym roku rekord został pobity i wyniósł 977,8  km, a pływacy startujący na pływalni Politechniki Łódzkiej byli najliczniejszą grupą spośród wszystkich ośrodków zgłoszonych do imprezy.

- Pływać mógł każdy, tyle kilometrów na ile sił mu starczyło. Większość uczestników zakończyła rywalizację pokonując między 2 a 10 km. Najstarszym uczestnikiem był 71-letni Wojciech Durka, który przepłynął 6 km. Najmłodszym pływakiem tej edycji Otyliady w Łodzi zostali Szymon Jaworski (9 lat – 1 km). Najliczniejszą rodzinę stworzyli: Konstanty, Maurycy, Marcin Wójtowscy wraz z Małgorzatą Kaczmarek - mówi Arnold Lorenc. - Zwycięzcami ogólnopolskimi zostali Katarzyna Jeka, która w Chojnowie przepłynęła 39450 metrów i Jakub Jasiński, pokonując w Chrzanowie 51750 metrów. Od 2016 roku rekord Otyliady wynosi 54,4 km i należy do Sebastiana Karasia.

Data dodania:2019-03-18
Małgorzata Trocha