Otyliada - nocne pływanie w Zatoce Sportu PŁ

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej po raz drugi weźmie udział w Otyliadzie, czyli Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim.

Zatoka Sportu PŁ. Foto. Jacek Szabela

Otyliada odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca 2019 roku. Od godziny 18:00 przez 12 godzin kilka tysięcy pływaków na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce podejmie próbę przepłynięcia jak najdłuższego dystansu. Dla jednych będzie to okazja do zabawy w wodzie, dla innych sprawdze swoich możliwości pływackich.

- Zatoka Sportu PŁ dołączyła do pływalni uczestniczących w imprezie po raz drugi. Rok temu, spośród wszystkich pływalni, które wzięły udział w edycji 2018, uczestnicy startujący w Zatoce Sportu PŁ łącznie przepłynęli najwięcej – 807 kilometrów! Wyczyn tym bardziej godny podkreślenia, gdyż nie byli najliczniejszą grupą. W zawodach na pływalni Politechniki Łódzkiej wystartowało łącznie 89 osób - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ.

Zwycięzcą poprzedniego łódzkiego maratonu został Maciej Łukasiewicz z Kutna. W 12 godzin przepłynął 30,1 km. Na drugim miejscu sklasyfikowany był Piotr Lewiński (25,4 km), a na trzecim Mariusz Małoszczyk (25 km). Wśród kobiet najdłuższy dystans przepłynęła Anna Durka (20 km). Wszyscy, poza zwycięzcą, wystartują również w tym roku. W tegorocznym maratonie odbywającym się w Zatoce Sportu PŁ udział weźmie około 150 osób.

Data dodania:2019-03-13