75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Ola Bednarek studentka PŁ mistrzynią świata w pływaniu zimowymDużymi sukcesami rozpoczął się nowy rok dla Aleksandry Bednarek, studentki Politechniki Łódzkiej. Zdobyła aż siedem medali w pływaniu zimowym w Pucharze Świata w Chinach i sześć na zakończonych (9.02) Mistrzostwach Świata w Słowenii.

 

Ola Bednarek studentka PŁ, podczas wręczenia medali na MŚ w Słowenii

 

Podczas pobytu w Chinach Ola Bednarek uczestniczyła w Pucharze Świata International Winter Swimming Association, który odbył się 11 i 12 stycznia w Jinan, a także w poprzedzających go zawodach - cyklu Festiwalu Zimowego Pływania na Grand Canal w Taierzhuang, gdzie zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym oraz dwa srebrne medale w sztafetach: 4×50 stylem dowolnym i 4×50 zmiennym.

 

W Pucharze Świata w Jinan studentka Politechniki Łódzkiej uzyskała trzy złote medale na 25 m, 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 25, 50 m i 300 m stylem dowolnym.

 

Aleksandra Bednarek studentka PŁ z medalami MŚ w SłoweniiNa zakończonych Mistrzostwach Świata w Bledzie, Słowenia (3-9.02) zdobyła dwa tytuły mistrzyni świata na dystansie 100 i 200 m stylem klasycznym oraz dwa srebrne medale na dystansie 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem dowolnym, jak również dwa brązowe na 25 m stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x25 stylem klasycznym.

 

Jak przekazała w informacji Ola Bednarek - wyniki na 100 i 200 m stylem klasycznym są nowymi, ale jeszcze nieoficjalnymi rekordami świata.

 

O. Bednarek studiuje inżynierię biomedyczną na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Jest na trzecim roku. Jej pozanaukową pasją jest pływanie na wodach otwartych.


Data dodania:2020-02-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Aleksandra Bednarek studentka PŁ z medalami MŚ w Słowenii

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE