Ogólnopolski konkurs fizyczny na PŁ dobiega końca

Na Politechnice Łódzkiej rozpoczęły się finały 13. edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem wydarzenia jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

W imprezie weźmie udział około 50 uczniów wybranych w konkursie, z ponad 3 tys.  uczestniczących w eliminacjach. Najbardziej spektakularny finał drużyn dwóch poziomów edukacji odbył się w piątek, 31 marca, a następnie – finały indywidualne zaplanowano na: w środę, 5 kwietnia  - licealiści, w piątek, 7 kwietnia - gimnazjaliści. Wszystkie zawody rozpoczną się o godz. 9.30 w Sali Konferencyjnej Wydziału EEIA (ul. Stefanowskiego 18/22).

- W konkursach zostaną zaprezentowane na żywo, samodzielnie przygotowane przez uczniów interesujące doświadczenia wraz z ich analizą oraz płynącymi z nich wnioskami. Wiele miesięcy przygotowań różnorodnych eksperymentów przez tak wybitną młodzież jest gwarancją niezwykle spektakularnych pokazów – mówi współorganizator prof. Adam Pelikant, prodziekan ds. studiów niestacjonarnych, doktoranckich i promocji. - Jest o co walczyć, bowiem laureaci zmagań indywidualnych ze szkół gimnazjalnych zostaną uhonorowani dodatkowymi punktami uwzględnianymi podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, natomiast najlepsi licealiści będą przyjęci na Politechnikę Łódzką bez postępowania rekrutacyjnego. Zwycięzcy zdobędą ponadto wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Sponsorami konkursu są wiodące, innowacyjne przedsiębiorstwa działające na terenie Łodzi, wykazujące zaangażowanie w rozwój nauk ścisłych: ABB Sp. z o.o., CERI International, Ericson Sp. z o.o., Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. oraz Bank PKO S.A. Patronat medialny pełnią Dziennik Łódzki oraz Telewizja TOYA.

Data dodania:2017-03-30
Małgorzata Trocha