I Ogólnopolski Miting Osób Niepełnosprawnych w Zatoce Sportu PŁ

50-metrowy basen Zatoki Sportu będzie miejscem pierwszego Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych. To nowa impreza w krajowym kalendarzu sportowym. W sobotę i niedzielę, 11-12 listopada, przyjadą na PŁ najlepsi niepełnosprawni polscy pływacy.

W Zatoce Sportu spodziewani są medaliści trzech ostatnich igrzysk paraolimpijskich. Wśród nich Wojciech Makowski oraz Oliwia Jabłońska, którzy przed rokiem stanęli na podium w Rio de Janeiro. Oprócz nich o sile reprezentacji stanowić będą:  Joanna Mendak i Paulina Woźniak.

- Impreza będzie ostatnim sprawdzianem dla kadry narodowej przed mistrzostwami świata w Meksyku, które odbędą się w dniach 26 listopada – 8 grudnia. Pierwotnie były zaplanowane na przełomie września i października, ale trzęsienie ziemi spowodowało przesunięcie terminu. Zmiana zmusiła korektę przygotowań, a nowa impreza w kalendarzu idealnie wpisała się w nowy harmonogram kadry – wyjaśnia Marcel Jarosławski z Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

Podczas dwudniowej rywalizacji w Zatoce Sportu PŁ  zobaczymy także kilkuset innych pływaków z klubów z całej Polski. Wystartują oni w 30 konkurencjach we wszystkich stylach. W kompleksie sportowym Politechniki Łódzkiej PZSN Start zamierza uczcić podsumowanie projektu, dzięki któremu w naszym kraju powstały 34 nowe sekcje pływackie dla niepełnosprawnych.

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 11. i potrwają do 18. Następnego dnia pływacy ścigać będą się od godz. 12. Zakończenie imprezy planowane jest o godz.16.

Źródło: zatokasportu.lodz.pl

Data dodania:2017-11-08
Małgorzata Trocha
Zatoka Sportu - Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ. Fot. Jacek Szabela PŁ