Ogólnopolski konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

A+ / A-

Pod koniec czerwca (29-30.06) w Łodzi odbędzie się na IX finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych (ZTGK).

Konkurs zakłada wyłonienie najzdolniejszych zespołów studenckich, których zainteresowania i pasja skupia się wokół tworzenia gier komputerowych oraz zastosowania innowacyjnych technologii VR. Młodzi twórcy będą mogli prezentować swoje projekty i wymieniać doświadczenia w obszarze szeroko pojętego tworzenia gier komputerowych i zastosowań środowisk wirtualnych. W ramach konkursu przewidziane jest sześć ścieżek tematycznych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics Concept, Game Review.

Konkurs ma już uznaną w kraju pozycję, którą podkreśla wsparcie ze strony prawie wszystkich polskich firm z branży gier komputerowych, stanowiących jury konkursu. Wydarzenie przyciąga studentów z różnych uczelni. Do minionej edycji zakwalifikowało się 28 zespołów z 10 uczelni w całej Polsce: Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, PWSZ w Skierniewicach, ASP w Łodzi, AfiB Vistula, ZSP9 Łódź.

ZTGK to ogólnopolskie forum akademicko-biznesowe, które kompleksowo oraz systematycznie promuje i wspiera współpracę uczelni i firm z branży gier komputerowych oraz branży wykorzystujących środowiska wirtualne. Oprócz kształcenia wykwalifikowanej kadry dla światowych potentatów z wymienionych obszarów przemysłu, w których Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej ma już 14 letnie doświadczenie, konkurs oraz towarzysząca wydarzeniu konferencja Conference on Game Innovations, buduje współpracę w obszarze projektów naukowo-badawczych pomiędzy uczelniami, firmami i instytucjami kultury.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu, profilu Facebook  oraz stronie konferencji CGI.

Data dodania:2017-06-02
Plakat promujący konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.