Od 1 sierpnia zapraszamy do Zatoki Sportu PŁ

Po prawie pięciu miesiącach przerwy Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, od najbliższej soboty, ponownie zaprasza do korzystania z aktywności sportowych.

Zatoka Sportu PŁ. Foto. Jacek Szabela

- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24.07.2020 r. zdjęło z obiektów sportowych większość ograniczeń, stąd pływalnia, badminton i pozostała infrastruktura będą działać na zasadach zbliżonych do tych sprzed epidemii. Godziny otwarcia, ceny, dostępności poszczególnych stref pozostają bez zmian. Liczymy na to, że drobne zmiany nie utrudnią korzystania z obiektu naszym Klientom - informuje Zofia Zychla z Zatoki Sportu PŁ.

Obostrzenia związane z wymogami sanitarnymi dotyczą ilości osób w zamkniętych przestrzeniach. W salach konferencyjnych i w hali - podczas wydarzeń innych niż sportowe, przewiduje się 2,5 m kw. na osobę, co przy obiekcie wielkości Zatoki Sportu PŁ nieznacznie zmniejsza ilość użytkowników.

- Do odwołania wyłączone pozostają trybuny pływalni i hali sportowej, wanny jacuzzi, suszarki do rąk, szatnie przy hali sportowej i wypożyczalnia rakiet do badmintona - wyjaśnia Zofia Zychla. - Pozostaje utrzymany obowiązek zakrywania nosa i ust, z wyłączeniem treningów i zabiegów higienicznych oraz dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu. Odległość między osobami została zmniejszona do 1,5 m. Zaleca się również niezwłoczne opuszczanie obiektu po skorzystaniu z usług oraz używanie własnego sprzętu sportowego.

Dyrekcja i obsługa Zatoki Sportu chcieliby przekonać klientów do płatności bezgotówkowych i dlatego planują wprowadzenie czasowej promocji na karty abonamentowe. - Wszystkie nominały kart będą ważne przez rok od daty zakupu, a klienci posługujący się kartami zyskają dodatkowy czas 30 minut na korzystanie z pływalni - zachęca do oferty Zofia Zychla. - Nie mamy jeszcze szczegółowych informacji od naszych najemców, tj. Fiord, Muzeum Sportu i in., ale sądzę, że wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności.

W załączeniu szczególowy regulamin korzystania z Zatoki Sportu PŁ w okresie pandemii.

Data dodania:2020-07-30
Małgorzata Trocha