Nowy Rekord Polski w najdłuższym rozwinięciu liczby Pi należy do PŁ

883 osoby uczestniczyły w biciu rekordu Guinnessa, który odbył się na Politechnice Łódzkiej 14 marca, z okazji Światowego Dnia Liczby Pi. Po trwającej ponad miesiąc weryfikacji uczelnia otrzymała oficjalne potwierdzenie z Biura Rekordów - dyplom potwierdzający ustanowienie nowego Rekordu Polski w kategorii Najdłuższe rozwinięcie liczby Pi.

Biuro Rekordów koordynowało przeprowadzenie całej akcji na Politechnice Łódzkiej. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z całego regionu łódzkiego. Uczniowie przyjechali z opiekunami na Dzień Otwarty na PŁ. Były pokazy doświadczeń, wykłady i warsztaty, które przybliżały różne aspekty matematyki, liczby Pi oraz promowały nauki ścisłe i techniczne. Po zajęciach wszyscy spotkali się w wyznaczonym miejscu i trzymając cyfry rozszerzenia dziesiętnego Pi, utworzyli łańcuch.

Dzień Liczby "Pi" w PŁ - bicie rekordu Guinessa

Pomysłodawcą bicia rekordu Guinnessa na Politechnice Łódzkiej był dr Marek Małolepszy, matematyk, adiunkt w Centrum Matematyki i Fizyki PŁ. Organizatorem wydarzenia był Dział Promocji PŁ, przy współpracy Samorządu Studenckiego.

Światowy rekord w kategorii najdłuższe rozwinięcie liczy Pi. został ustanowiony 14 marca 2019 r. w Omanie przez uczniów The Sultan's School, gdzie udział wzięły 1 182 osoby.

Certyfikat dla PŁ od Biura Rekordów.

Data dodania:2019-04-26
Małgorzata Trocha
Certyfikat dla PŁ od Biura Rekordów.