75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Nowoczesne technologie w projektach międzynarodowychWe wtorek 24 września 2019 r. w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej (ul. Żwirki 36) odbędzie się bezpłatna regionalna konferencja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, której partnerami są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Politechnika Łódzka. Jako pierwsza uczelnia techniczna w kraju PŁ będzie gościć Mobilne Centrum Edukacyjne (#MCE), które zaprezentuje nowoczesne technologie nauczycielom i grupie uczniów z naszego województwa. Wszyscy poznają ofertę programu eTwinning, służącego do międzynarodowej współpracy pomiędzy szkołami w Europie oraz przykłady dobrych praktyk przedstawione przez doświadczonych eTwinnerów.

Konferencja rozpocznie się o 9:30 w auli IFE . Wcześniej organizatorzy będą dostępni dla mediów.

 

#MCE podróżuje do miast i miasteczek na terenie kraju i za granicą, aby docierać do nauczycieli zainteresowanych wykorzystywaniem nowoczesnych technologii z udziałem międzynarodowych programów edukacyjnych eTwinning oraz Erasmus+.

 

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowoczesnych narzędziach technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji np.: o  darmowych narzędziach oraz aplikacjach wykorzystywanych w projektach online. Zaprezentowane będą przydatnych w edukacji programy do kodowania i robotyki, a osoby uczestniczące w warsztatach poznają sposoby ich wykorzystania podczas swoich zajęć lekcyjnych.

 

W części warsztatowej konferencji zespół z Łódzkiego Klubu Kodujących Nauczycieli podzieli się doświadczeniem i praktyką z realizacji zadań robotycznych i projektowych realizowanych z uczniami. W wydarzeniu weźmie też udział zespół studencki „RAPTORS” z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (EEIA).

 

Konferencja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty, a także Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.


Data dodania:2019-09-26
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia
Budynek Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
konferencja_frse_opis.docx357.15 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE