Nowi partnerzy w ICT Polska Centralna Klaster

Politechnika Łódzka - koordynator ICT Polska Centralna Klaster, podpisała umowę z Uniwersytetem Łódzkim oraz Społeczną Akademią Nauk. Spotkanie odbyło się 22 marca (środa) w Politechnice Łódzkiej, przed roboczą częścią posiedzenia klastra, który skupia obecnie 26 podmiotów zatrudniających w Łodzi ponad 15 tysięcy osób.

- Decyzja o zaproszeniu do udziału dwóch łódzkich szkół wyższych przyczyni się do skoncentrowania potencjału dydaktycznego i naukowego oraz połączenia wysiłków dla lepszego przygotowania kadr dla branży w regionie i poszerzenia współpracy projektowej – mówi prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ, przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster.

Zdaniem rektorów zmiany w finansowaniu uczelni, w tym tzw. „wskaźnik dostępności kadry” nie zmniejszy liczby studiujących informatykę, a takie obawy wyrażane były przez branżę IT. Rektor UŁ - prof. Antoni Różalski podkreślił, że dla uczelni, która kształci w tej chwili ponad 2 tysiące studentów informatyki to ważne uczestnictwo. - Uniwersytet jest otwarty na nowe programy, projekty oraz inicjatywy –mówił.

Zadowolenie z możliwości współdziałania w Klastrze wyraził też rektor Społecznej Akademii Nauk prof. Roman Patora. Jak powiedział jego uczelnia realizuje strategię uczelni przedsiębiorczej, a zatem przystąpienie do klastra tworzy warunki do współdziałania dla rozwoju i wdrażania nowych technologii informacyjnych i informatycznych.

Klaster działający w regionie łódzkim skupia największe i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa branży IT, instytucje otoczenia biznesu oraz, od tej pory, trzy uczelnie.

Data dodania:2017-03-22
Małgorzata Trocha
Podpisanie umowy ICT Klaster Centralna Polska z łódzkimi uczelniami.Od lewej, rektor UŁ. prof. A. Różalski, prof. S.Wiak, rektor PŁ  oraz prof. R. Patora.