75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Nowe technologie - UTW PŁW roku akademickim 2019/20 uruchomiona została w UTW PŁ nowa sekcja obsługi multimediów, a w niej kurs smartfon dla wszystkich.

 

W czasie kursu omawiane są zagadnienia związane z obsługą smartfonu i tabletu od podstaw. Na wstępie rodzaje kart SIM, karty pamięci, konfiguracja i personalizacja startowa, zakładanie konta Google, systemy operacyjne, zabezpieczenia, blokady. Kolejnym krokiem jest telefonowanie i videorozmowy, import i kopie kontaktów, wiadomości SMS i MMS. Aplikacja aparat a w niej przeglądanie i korekty zdjęć, nagrywanie i odtwarzanie wideo, nagrywanie dźwięku, nagrywanie filmów, ustawienia parametrów nagrywania, aplikacje do odtwarzania wideo.

 

Następnym zagadnieniem jest internet w telefonie i bezpieczeństwo w sieci; programy antywirusowe, skanowanie telefonu, podłączanie telefonu do sieci WiFi, przeglądarka internetowa, wyszukiwanie i otwieranie stron, tryb chroniony, poczta elektroniczna w smartfonie. Omawiane są również komunikatory społecznościowe i rozrywka w telefonie.

 

Na koniec prezentowane są przydatne aplikacje: mapy, wyszukiwanie adresów, wyznaczanie tras, rodzaje map, nawigacja, aplikacja Google Earth; planowanie prodróży z telefonem, rozkłady jazdy, aplikacje przydatne w zakupach.

 

 

 

 

 

 

 


Data dodania:2020-04-01
Data aktualizacji2020-04-08

Wprowadzone przez:
Agnieszka Stołecka

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE