Nowe studia w ofercie Politechniki Łódzkiej

Od poniedziałku 4 lutego 2019 r. Politechnika Łódzka zacznie przyjmować dokumenty kandydatów na studia drugiego stopnia. Rekrutacja potrwa do 22 lutego 2019 r.

W ofercie uczelni są dwie nowości.

Nie tylko dla wielbicieli serialu „CSI: Kryminalne zagadki …”

Rozwiązanie wielu zagadek kryminalnych nie byłoby możliwe bez dogłębnego przeprowadzenia badań materiałów dowodowych. W tym celu współczesna kryminalistyka szeroko wykorzystuje nowoczesne metody chemiczne. W ofercie Politechniki Łódzkiej pojawił się nowy kierunek przygotowujący specjalistów do takich właśnie działań.

Od semestru letniego 2018/2019 można studiować kierunek „Chemia w kryminalistyce”. Dla chętnych przygotowano 30 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia. W czasie nauki studenci dzięki praktycznym zajęciom, m.in. prowadzonym przez pracowników policji i w policyjnych laboratoriach, poznają techniki stosowane w kryminalistyce. Nauczą się też wiązać różne dziedziny wiedzy - chemiczną, biologiczną, toksykologiczną i informatyczną – w pracy z materiałami dowodowymi. Studia trwają 3 semestry.

W teorii i praktyce

Płatne staże w firmach, wyjazdy na targi mody do Poznania i Paryża, wizyta studyjna w Chinach, certyfikowane kursy i szkolenia, warsztaty z trendwatcherem, czyli osobą śledzącą i prognozującą trendy, to niektóre z elementów programu nowych studiów dualnych na kierunku Wzornictwo.

Studia na specjalności Architektura Produktu Tekstylnego to unikatowe połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Oznacza ono, że absolwenci Architektury Produktu Tekstylnego będą mieć nie tylko tytuł magistra, ale także 2-letnie doświadczenie zawodowe, o które często pada pytanie w rozmowach rekrutacyjnych do pracy.

Na nową specjalizację - Architektura Produktu Tekstylnego Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów planuje przyjąć 15 osób. Są to studia stacjonarne trwające 2 lata.

Projekt Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej – studia dualne II stopnia otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER)

Data dodania:2019-01-23
Ewa Chojnacka,