Nowe obszary współpracy PŁ i firmy Corning

Na początku grudnia (5.12.) na Politechnice Łódzkiej odbył się Corning Day. W ramach wydarzenia został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy firmy z PŁ, w obszarze sieci 5G.

Dokument podpisali: rektor Politechniki Łódzkiej - prof. Sławomir Wiak oraz Mariusz Bielawski - dyrektor Corning Optical Communications.

Podczas spotkania uczelnia podsumowała dotychczasową współpracę z globalnym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Zaprezentowane zostały również działania zaplanowane na najbliższy rok. Corning Optical Communications Polska, jako wieloletni partner łódzkiej uczelni, zamierza aktywnie partycypować w uruchomieniu pilotażowej sieci 5G, która będzie testowana na terenie kampusu PŁ.

Polecamy obszerną relację dr Ewy Chojnackiej zamieszczoną w Biuletynie Informacyjnym - Życie Uczelni.

Firma Corning współpracuje z Politechniką Łódzką od 2011 r. Dzięki zawiązanemu partnerstwu uruchomiono m.in. Laboratorium Technik Światłowodowych, w którym zbudowano pierwszą w Polsce lokalną sieć FTTD, włączoną w 2013 r. w strukturę uczelnianej sieci komputerowej. Wdrożono także nowy program studiów II stopnia o specjalności optoelektronika, który został skonsultowany z firmą Corning i jest przez nią wspierany merytorycznie. Dzięki temu wiedza i umiejętności zdobywane przez kończących go studentów odpowiadają wymaganiom stawianym inżynierom przez rynek pracy. Od kilku lat firma bierze udział w akcji Dziewczyny na politechniki, zachęcając uczennice do studiowania kierunków technicznych.

Data dodania:2018-12-03
Corning