Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Nowa przewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁStudentka IV roku inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  (WEEIA) - Paula Leśniewska została wybrana na przewodniczącą Samorządu Studenckiego PŁ.

 

Paula Leśniewska nowa przewodnicząca Samorządu Studenkiego PŁPierwsze kroki jako samorządowiec stawiała w Wydziałowej Radzie Samorządu WEEIA. Już od początku studiów bardzo angażowała się w działania organizacji, pełniła funkcję wiceprzewodniczącej WRS WEEIA. Działała także w Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Od 2016 r. była przewodniczącą Komisji ds. Pomocy Materialnej Prezydium SSPŁ, a od czerwca 2018 r. rozpoczęła drugą kadencję w składzie nowego Prezydium, tym razem jako wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁ.

 

Ostatnie kilka miesięcy w roli wiceprzewodniczącej pozwoliły Pauli Leśniewskiej podjąć kolejne wyzwania. Jest bardzo zaangażowana w prace dotyczące zmian na Politechnice  Łódzkiej, związanych z nową ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

 

Jako nowa szefowa Samorządu Studenkiego PŁ zajmie się wdrażaniem Ustawy 2.0, przeszkoleniem samorządowców z zakresu nowych zasad funkcjonowania uczelni oraz praw i obowiązków studenta. 

 

- Najistotniejszym elementem działania Samorządu jest wsparcie i pomoc studentom, a żeby robić to w efektywny sposób, musimy być do tego merytorycznie przygotowani. Bardzo ważną kwestią będzie też szeroka kampania informacyjna dotycząca nowego funkcjonowania uczelni, skierowana do wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej - wyjaśnia Paula Leśniewska.


Data dodania:2019-03-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Paula Leśniewska nowa przewodnicząca Samorządu Studenkiego PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE