Nowa oferta studiów na PŁ

Dziś (15 lipca) ostatni dzień rekrutacji na studia pierwszego stopnia w Politechnice Łódzkiej. Oferta jest bardzo bogata - 53 kierunki, w tym 6 nowych atrakcyjnych propozycji studiów. To wynik dostosowania kierunów kształcenia do potrzeb pracodawców.

Zagraniczni studenci na PŁ.

Wśród nowości na liście kierunków I stopnia oferowanych przez PŁ znajdują się: automatyka i sterowanie robotów oraz informatyka stosowana, inżynieria chemiczna i biochemiczna, planowanie przestrzenne, sieci i instalacje w inżynierii środowiska. Te cztery ostatnie kierunki są proponowane również na studiach II stopnia.

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska planuje na drugim stopniu uruchomić studia w języku angielskim: Energy Systems in the Built Environment.

esbd_banerek

Na kandydatów na Politechnikę Łódzką czeka blisko 7 tys. miejsc. Na studiach stacjonarnych I stopnia jest przygotowanych 4290 miejsc i 1150 na studiach II stopnia. Na studiach niestacjonarnych limity wynoszą odpowiednio 935 – studia I stopnia i 505 – studia II stopnia.

Pierwszy etap rekrutacji na studia I stopnia zakończy się 15 lipca. Listy przyjętych poznamy 25 lipca. Kandydaci na studia drugiego stopnia maja czas na złożenie dokumentów na PŁ do 20 września. Ogłoszenie wyników nastapi 27 września.

Na stronie rekrutacji umieszczone są obszerne informacje na temat wszystkich zmian w ofercie dydaktycznej uczelni.

Data dodania:2019-06-05
Małgorzata Trocha
Zagraniczni studenci na PŁ.