Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Naukowcy PŁ „Wiedzą, co mówią”Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy? Skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego piłka tenisowa jest pokryta meszkiem? To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedzą naukowcy z PŁ w nowym projekcie promującym naukę. Premiera 12 października.

 

Wraz z nowym rokiem akademickim rusza cykl popularnonaukowych filmików i artykułów, w których czworo ekspertów z Politechniki Łódzkiej odpowie na ciekawe pytania nurtujące wielu.

 

W projekcie udział biorą: dr inż. Dorota Bociąga (Wydział Mechaniczny), dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska), dr hab. inż. Grzegorz Szymański (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji) oraz dr inż. Jakub Szczepaniak (Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki). Naukowcy w niebanalny sposób dzielą się swoją wiedzą, tłumacząc różne zjawiska zachodzące na świecie.

 

Formuła cyklu to odpowiedź na jedno pytanie w każdym odcinku. Ich realizacja odbyła się zarówno w laboratoriach Politechniki Łódzkiej, jak ina terenie Łodzi – w miejscach związanych z poszczególnymi tematami.

 

Premiery materiałów będą co czwartek od 12 października do lutego 2018 r. Odcinki zostaną opublikowane na stronie internetowej uczelni oraz na kanale PŁ w portalu YouTube.

 

Projekt realizowany jest przez Dział Promocji oraz Centrum Multimedialne PŁ.


Data dodania:2017-09-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE