Naukowcy PŁ mają nowe możliwości badania zanieczyszczeń

Analizowaniem zawartości szkodliwych pyłów w powietrzu od lat zajmuje się Instytut Środowiska i Instalacji Budowlanych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. A od niedawna jednostka ma nowy sprzęt i nowe możliwości prowadzenia pomiarów stanu czystości.

Na poszerzenie zakresu prowadzonych badań Politechnika Łódzka otrzymała w grudniu 550 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach projektu "Analiza przestrzenna stanu zanieczyszczenia powietrza w aglomeracji łódzkiej" zakupiła aparaturę pomiarowo-próbkującą, przenoszoną przez zdalnie sterowanego drona.

Więcej informacji na tamat badania zanieczyszczeń w Biuletynie Informacyjnym PŁ -  Życie Uczelni w artykule dr Ewy Chojnackiej.

Data dodania:2019-01-10
Małgorzata Trocha
 Dr inż. Robert Cichowicz wraz z aparaturę pomiarowo-próbkującą przenoszoną przez zdalnie sterowanego drona foto. Jacek Szabela