75lat.p.lodz.pl

Nauka na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Projekty naukowe

• Integracja procesów otrzymywania i oczyszczania lakaz grzybowych.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 1 000 000 zł.

• Badanie kinetyki przemiany fazowej układów chitozanowych wrażliwych na wzrost temperatury.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 700 000 zł.

• Zastosowanie metod inżynierii morfologicznej w hodowlach wgłębnych grzybów strzępkowych.

Projekt NCN, dofinansowanie – ponad 530 000 zł.

1. z partnerami naukowymi:

Technical University of Dortmund w Niemczech, Hamburg University of Applied Sciences w Niemczech, University of Kansas w USA, Uniwersytet Karola w Pradze w Czechach, Uniwersytet Bałtycki, Urząd Dozoru Technicznego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, Państwowa Straż Pożarna, Fundacja Poszanowania Energii;

1. z partnerami biznesowymi:

Henkel Polska sp. z o.o., Mars Polska sp. z o.o., Anwil S.A., PKN Orlen S.A., Galvo S.A., Yara Poland sp. z o.o., Atlas, Veolia, ZWiK, DND Project, Fläkt Woods Polska, Mercor S.A., Procter & Gamble Polska sp. z o.o., Grupa Azoty Puławy S.A., Nordkalk sp. z o.o., Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg sp. z o.o., Airbus Helicopters, Omnikon sp. z o.o., ENVIMAC Polska sp. z o.o., STO – ispo sp. z o.o.

prodziekan ds. nauki

dr hab. inż. Marcin Bizukojć, prof. PŁ