75lat.p.lodz.pl

Nauka na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Projekty naukowe

• Nowe nanokatalityczne wypełnienia strukturalne do procesów uwodornienia ditlenku węgla.

Projekt NCN, dofinansowanie 1 134 600 zł.

• Foto-biosynteza, wydzielanie i oczyszczanie termostabilnej fikocyjaniny.

Projekt NCN, dofinansowanie 1 122 000,00 zł.

• Hybrid Photovoltaics for Efficiency Record using Integrated Optical techNology - Hybrydowe ogniwa fotowoltaiczne o rekordowej sprawności przy zastosowaniu zintegrowanej technologii optycznej.

Projekt Horizon 2020, dofinansowanie 148 750 euro.

1. Z partnerami naukowymi:

Technical University of Dortmund w Niemczech, Hamburg University of Applied Sciences w Niemczech, University of Kansas w USA, Uniwersytet Karola w Pradze w Czechach, Czech Technical University in Prague, Uniwersytet Bałtycki, Shizuoka University w Japonii, Kathmandu University w Nepalu, Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie, w Hiszpanii, Pontificia Universidad Católica de Chile, Santiago, ENVIMAC Engineering GmbH w Oberhausen, Niemcy, University of Applied Sciences in Zittau/Görlitz, Strathclyde University in Glasgow, Wielka Brytania.

1. Z partnerami biznesowymi:

Henkel Polska sp. z o.o., Mars Polska sp. z o.o., Anwil S.A., PKN Orlen S.A., Galvo S.A., Yara Poland sp. z o.o., Atlas, Veolia, ZWiK, DND Project, Fläkt Woods Polska, Mercor S.A., Procter & Gamble Polska sp. z o.o., Grupa Azoty Puławy S.A., Nordkalk sp. z o.o., Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg sp. z o.o., Airbus Helicopters, Omnikon sp. z o.o., ENVIMAC Polska sp. z o.o., STO – ispo sp. z o.o., Urząd Dozoru Technicznego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, Państwowa Straż Pożarna, Fundacja Poszanowania Energii.

Kontakt:

Dziekan Wydziału