Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Nauka Movi(e) - archiwum

Nauka movi(e) - dr hab. inż. Piotr Dziugan, PŁ
2018-01-17

Nauka movi(e) o "drugim życiu" odpadów - dr hab. inż. Piotr Dziugan

"Przetwarzanie biomasy odpadowej w skojarzonych procesach biologiczno-chemicznych" to wspierany przez NCBR projekt o wartości prawie 30 mln zł. Jego koordynatorem jest dr hab. inż. Piotr Dziugan z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ. Prowadzone w nim prace naukowo-gospodarcze zmierzają do opracowania modelowego systemu przetwarzania biomasy w wartościowe bioprodukty.
więcej
dr hab. inż. Piotr Napieralski
2018-01-17

Nauka movi(e) o analizie postrzegania obrazu - dr hab. inż. Piotr Napieralski

Badania reakcji widza, jego emocje w czasie projekcji filmowej, poprawa jakości obrazu w produkcjach 3D - m. in. tego dotyczą badania zespołu naukowców z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Pracami kieruje dr hab. inż. Piotr Napieralski.
więcej
Nauka movi(e) - dr inż. Anna Masek, PŁ
2018-01-17

Nauka movi(e): opakowania pokażą świeżość produktu - dr inż. Anna Masek

Czy możliwe jest sprawdzenie świeżości produktu bez otwierania opakowania? Dr inż. Anna Masek z Wydziału Chemicznego PŁ pracuje nad innowacyjnymi, biodegradowalnymi opakowaniami, które pozwolą konsumentom ocenić jakość zawartych w nich artykułów spożywczych, medycznych i codziennego użytku. Badania realizuje w projekcie finansowanym przez NCBR.    
więcej
Nauka movi(e) PŁ
2017-12-31

Popularyzacja nauki na PŁ

Od początku roku akademickiego 2016/17 na Politechnice Łódzkiej realizowany jest cykl popularnonaukowy „Nauka movi(e)”. W pierwszym sezonie ukazało się 37 materiałów poświęconych potencjałowi naukowo-badawczemu uczelni.
więcej
2017-11-16

Nauka movi(e) – zaglądamy do laboratoriów, rozmawiamy, inspirujemy

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczynamy cykl publikacji promujących naukę i naukowców PŁ. Premiera artykułu lub filmu w każdą środę na stronie internetowej: www.p.lodz.pl/nauka-movie oraz na profilu PŁ w portalu: www.youtube.com/politechnikalodzka.
więcej
2017-09-29

Nauka movi(e) - kontynuacja cyklu od stycznia

Za nami pierwszy sezon popularnonaukowego cyklu "Nauka movi(e)". Druga odsłona filmów oraz artykułów promujących naukę i badania na PŁ będzie miała premierę 3 stycznia 2018 r.  
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE