Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Nauka Movi(e) - archiwum

prof. Małgorzata Szynkowska, PŁ, Nauka movi(e)
2017-07-18

Nauka movi(e) o wykorzystaniu chemii w kryminalistyce – prof. Małgorzata Szynkowska

Zagadki kryminalne, odciski palców, dokumenty, włosy, dzieła sztuki – na pozór ze sobą nie związane, mogą być efektywnie badane przy wykorzystaniu metod chemicznych. Mówi o tym prof. Małgorzata Szynkowska, dziekan Wydziału Chemicznego PŁ, członek Komisji Analityki Sądowej i Toksykologicznej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk.
więcej
dr Aleksandra Stolarska-Ziemińska, WIPOŚ, PŁ
2017-07-12

Nauka movi(e) o analizie powłok na smartfony i... wody - dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska

Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska pracuje w zespole naukowców analizujących powłoki montowane, m.in., na smartfonach.  Laureatka konkursu"Ekologiczny magister i doktor" WFOŚiGW w Łodzi opowiada o badaniach na PŁ w ramach grantu INREP. Naukowczyni zajmuje się również badaniami wody. Ekspertka wskazuje na zalety łódzkiej "kranówki".     
więcej
dr inż. Dorota Bociąga, PŁ
2017-07-05

Nauka movi(e): o pracy badawczej metodą design thinking głosem dr inż. Doroty Bociągi

Politechnika Łódzka, jako pierwsza uczelnia w regionie, stworzyła pracownię kreatywnego rozwiązywania problemów - Design Thinking. Jej pomysłodawczynią jest dr inż. Dorota Bociąga. Naukowczyni wykorzystuje tę metodę również w swojej pracy naukowej, w której zajmuje się inżynierią biomedyczną. 
więcej
dr hab. inż. Konrad Olejnik i dr inż. Paweł Pełczyński, PŁ, Nauka movie
2017-06-28

Nauka movi(e) o innowacyjnym urządzeniu do pomiaru właściwości hydrofobowych papieru

W Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ opracowano nowatorskie urządzenie, dzięki któremu możliwe będzie efektywne mierzenie właściwości hydrofobowych papieru. Dr hab. Konrad Olejnik i dr inż. Paweł Pełczyński opowiadają o pracach nad innowacyjnym wynalazkiem oraz jego zastosowaniach.    
więcej
Prof. Dariusz Gawin, PŁ, Nauka movi(e)
2017-06-21

Nauka movi(e) o fizyce budowli głosem prof. Dariusza Gawina

Rozwój infrastruktury na świecie wiąże się z budowaniem coraz większej liczby tuneli. Wykorzystanie metod fizyki budowli poprawia bezpieczeństwo ich użytkowników. Cenionym...
więcej
Michał Maciejewski, PŁ
2017-04-26

Nauka movi(e) o nadprzewodnictwie w badaniach doktoranta PŁ w CERN – Michał Maciejewski

Młody naukowiec z Politechniki Łódzkiej, laureat wielu konkursów i programów stażowych, prowadzi w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) prace badawcze do swojego...
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE