Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Nauka Movi(e) - archiwum

2018-03-14

Nauka movi(e) o chemii miłości

Miłość i chemia mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy je na przykład zapach wywołujcy różne emocje i skojarzenia między ludźmi. Naukowe spojrzenie na to gorące uczucie przedstawia chemik, dr hab. inż. Ireneusz Kocemba z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.  
więcej
2018-03-14

Nauka movi(e) o endoskopie o wydłużonym zasięgu - dr inż. Łukasz Frącczak

Opracowywany na Wydziale Mechanicznym PŁ endoskop o wydłużonym zasięgu pomoże w leczeniu układu pokarmowego. O jego innowacyjności i zastosowaniu mówi dr inż. Łukasz Frącczak z Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn.  
więcej
2018-02-28

Nauka movi(e) o falach radiowych głosem dr. hab. inż. Sławomira Hausmana

Łódź będzie pierwszym w Polsce miastem, w którym zostanie wdrożona i uruchomiona sieć 5G. Sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania naukowców z Politechniki Łódzkiej. Między innymi temu tematowi poświęcony jest odcinek cyklu "Nauka movi(e)", którego bohaterem jest dr hab. inż. Sławomir Hausman, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.  
więcej
dr inż. Arkadiusz Tomczyk
2018-02-28

Nauka movi(e) o analizie obrazów głosem dr. inż. Arkadiusza Tomczyka

W ramach projektu wspieranego przez Narodowe Centrum Nauki, dr inż. Arkadiusz Tomczyk z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ opracował innowacyjną metodę analizy obrazów. Znajdzie ona zastosowanie m. in. w diagnostyce medycznej.  
więcej
2018-02-28

Nauka movi(e) interdyscyplinarnym głosem o innowacyjnej granulacji nawozów

Dr hab. inż. Tomasz Olejnik z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz dr inż. Andrzej Obraniak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska opracowali innowacyjną technologię granulacji nawozów. Dzięki niej produkcja nawozów do specyficznych potrzeb upraw odbywać się będzie z troską o środowisko.  
więcej
2018-02-08

Nauka movi(e) o druku 3D - inż. Karolina Przybyszewska

Na Wydziale Mechanicznym PŁ działa SKN BioMed-Spec, którego członkowie pracują nad stworzeniem biodrukarki. To innowacyjne urządzenie może znaleźć zastosowanie m. in. w dziedzinie transplantologii. O technologii druku 3D opowiada przewodnicząca koła, inż. Karolina Przybyszewska - laureatka licznych programów stypendialnych, dwukrotna zwyciężczyni konkursu na studenta roku PŁ.   
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE