Nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla naukowców z PŁ

Dwaj naukowcy Politechniki Łódzkiej: prof. Janusz Rosiak z Międzyresortowego Instututu Techniki Radiacyjnej na Wydziale Chemicznym PŁ oraz prof. Henryk Sabiniak z Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ, otrzymali nagrody od ministra - Jarosława Gowina.

Przedstawiciele świata akademickiego: naukowcy, dydaktycy i organizatorzy, w sumie 60 osób, zostało nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem - Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2017. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Prof. Janusz Rosiak podczas wręczenia nagrody z rąk ministra Jarosława Gowina. Fot. Archiwum MNiSW

Prof. Janusz Rosiak otrzymał nagrodę za całokształ dorobku, a prof. Henryk Sabiniak za osiągnięcia dydaktyczne.

Prof. Henryk Sabiniak podczas wręczenia nagrody przez ministra NiSW - Jarosława Gowina. Foto. Archiwum MNiSW

Nagrody MNiSW przyznawane są  za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Szczególną kategorią nagrody jest ta przyznawana za całokształt dorobku naukowego.

Data dodania:2017-12-13
Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego