Nagrody JM Rektora Politechniki Łódzkiej

A+ / A-

Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej:

Rektor Politechniki Łódzkiej ogłosił cztery konkursy o nagrody:

•  za najwyższą liczbę cytowań w 2016 r. o wartości 25 000 zł,
  •  dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2016 r. o wartości 25 000 zł,
  •  dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2016 r. o wartości 10 000 zł,
  •  za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2016 r. o wartości 40 000 zł.

Pismo JM Rektora oraz szczegóły konkursów znajdują się w załączonych Regulaminach. Załączony został również wykaz współczynników.

Zgłoszeń do wszystkich czterech konkursów należy dokonywać do dnia 31 marca 2017 roku do Działu Nauki Politechniki Łódzkiej.

Konkursy po raz pierwszy ogłoszone były przez Rektora Politechniki Łódzkiej w 2009 roku.

Celem konkursów była aktywizacja działalności badawczej oraz publikacyjnej w aktualnych obszarach naukowych i promowanie wybitnych osiągnięć kadry Uczelni.

Konkurs o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej miał zachęcać studentów do podjęcia pracy naukowej oraz wspierać rozwój młodej kadry Uczelni.

Przez 7 lat przyznawana była nagroda w konkursie za najbardziej wartościowe wdrożenie. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten otrzymał nowa formę i nazwę - za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych. Jego celem jest promowanie działań na rzecz rynkowego wykorzystania wyników badań prowadzonych na Uczelni.

Podczas czterech pierwszych lat istnienia konkursów przyznawana była nagroda za interdyscyplinarne osiągnięcie naukowe. Ponieważ trudno było określić w niektórych przypadkach interdyscyplinarność osiągnięcia, nagroda ta została wycofana, a w jej miejsce zaczęto przyznawać nagrody specjalne.

Tegoroczni laureaci:

• Laureatem konkursu o nagrodę dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2016 roku został prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak z Wydziału Mechanicznego. Otrzymał on nagrodę w wysokości 25 000 PLN.
  • W konkursie o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej zwyciężyli ex aequo inż. Monika Kamocka z Wydziału Mechanicznego oraz Łukassz Maślanka z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Otrzymują oni po 10 000 PLN.
  • Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2016 roku przyznana została prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Jóźwikowi oraz prof. dr. hab. inż. Zbigniewowi Kozaneckiemu z Wydziału Mechanicznego. Wartość nagrody to 40 000PLN.
  • Nagroda za najwyższą liczbę cytowań w 2016 roku przyznana została prof. dr. hab. inż. Tomaszowi Kapitaniakowi z Wydziału Mechanicznego. Otrzymał on 25 000PLN.

Nagrody zostaną wręczone w dniu Święta Politechniki Łódzkiej, 24 maja.

W załączniku znajduje się ogłoszenie wyników wraz z listą wszystkich uczestników konkursów.

Data dodania:2013-02-18
Data aktualizacji2017-05-16