Nagrody JM Rektora Politechniki Łódzkiej

Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej:

Konkursy po raz pierwszy ogłoszone były przez Rektora Politechniki Łódzkiej w 2009 roku.

Celem konkursów była aktywizacja działalności badawczej oraz publikacyjnej w aktualnych obszarach naukowych i promowanie wybitnych osiągnięć kadry Uczelni.

Konkurs o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej miał zachęcać studentów do podjęcia pracy naukowej oraz wspierać rozwój młodej kadry Uczelni.

Przez 7 lat przyznawana była nagroda w konkursie za najbardziej wartościowe wdrożenie. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten otrzymał nowa formę i nazwę - za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych. Jego celem jest promowanie działań na rzecz rynkowego wykorzystania wyników badań prowadzonych na Uczelni.

Podczas czterech pierwszych lat istnienia konkursów przyznawana była nagroda za interdyscyplinarne osiągnięcie naukowe. Ponieważ trudno było określić w niektórych przypadkach interdyscyplinarność osiągnięcia, nagroda ta została wycofana, a w jej miejsce zaczęto przyznawać nagrody specjalne.

Data dodania:2013-02-18
Data aktualizacji2018-05-07