Nagrody JM Rektora Politechniki Łódzkiej

A+ / A-

Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej:

Rektor Politechniki Łódzkiej ogłosił cztery konkursy o nagrody:

•  za najwyższą liczbę cytowań w 2016 r. o wartości 25 000 zł,
  •  dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2016 r. o wartości 25 000 zł,
  •  dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2016 r. o wartości 10 000 zł,
  •  za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2016 r. o wartości 40 000 zł.

Pismo JM Rektora oraz szczegóły konkursów znajdują się w załączonych Regulaminach. Załączony został również wykaz współczynników.

Zgłoszeń do wszystkich czterech konkursów należy dokonywać do dnia 31 marca 2017 roku do Działu Nauki Politechniki Łódzkiej.

Konkursy po raz pierwszy ogłoszone były przez Rektora Politechniki Łódzkiej w 2009 roku.

Celem konkursów była aktywizacja działalności badawczej oraz publikacyjnej w aktualnych obszarach naukowych i promowanie wybitnych osiągnięć kadry Uczelni.

Konkurs o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej miał zachęcać studentów do podjęcia pracy naukowej oraz wspierać rozwój młodej kadry Uczelni.

Przez 7 lat przyznawana była nagroda w konkursie za najbardziej wartościowe wdrożenie. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten otrzymał nowa formę i nazwę - za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych. Jego celem jest promowanie działań na rzecz rynkowego wykorzystania wyników badań prowadzonych na Uczelni.

Podczas czterech pierwszych lat istnienia konkursów przyznawana była nagroda za interdyscyplinarne osiągnięcie naukowe. Ponieważ trudno było określić w niektórych przypadkach interdyscyplinarność osiągnięcia, nagroda ta została wycofana, a w jej miejsce zaczęto przyznawać nagrody specjalne.

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursów zostali:

• dr inż. Marcin Barburski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów -  nagroda dla autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2015 roku,
  • mgr. inż. Paweł Czapski z Wydziału Mechanicznego - nagroda dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej,
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Gębicki oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Marcinek z Wydziału Chemicznego - nagroda za najbardziej wartościową komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych w 2015 roku,
  • prof. dr. hab. inż. Stanisław Ledakowicz z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - nagroda za najwyższą liczbę cytowań w 2015 roku.

Lista Laureatów kolejnych miejsc znajduje się w załączniku.

Data dodania:2013-02-18
Data aktualizacji2017-02-28