Na PŁ wystawa: Była sobie matematyka

Rok 2019 uchwałą Senatu RP jest Rokiem Matematyki. W ramach obchodów Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Matematycznego zaprasza do Biblioteki Politechniki Łódzkiej na wystawę „Była sobie matematyka. Liczby – ludzie – praktyka”.

Na PŁ otwarcie wystawy Była sobie matematyka  fot. Jacek Szabela

Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 13 września. Po otwarciu ekspozycji dr Mateusz Krukowskiego z Instytutu Matematyki PŁ zaprezentował wykład  „Matematyka w popkulturze”.

Od 16 września zapraszamy zainteresowane szkoły oraz grupy do odwiedzenia wystawy. Oprowadzać będą studenci z Koła Naukowego Matematyków PŁ, po wcześniejszym umówieniu terminu zwiedzania. Zgłoszenia należy kierować na adres: wystawa@lib.p.lodz.pl.

Ekspozycja będzie dostępna przez dwa miesiące, do 15 listopada w Bibliotece PŁ, ul. Wólczańska 223, budynek B22.

Wystawa powstała przy współpracy z Biblioteką PŁ, Kołem Naukowym Matematyków PŁ oraz Fundacją Łódzki Szlak Kobiet. Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Data dodania:2019-09-05
Małgorzata Trocha