Na PŁ spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Biblioteka PŁ zaprasza 24 maja o godz. 17:00 do Przedsionka Literackiego na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim - podróżnikiem, dziennikarzem, pisarzem i doktorantem prawa międzynarodowego. Najmłodszym w Polsce członkiem prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club.

Tomasz Grzywaczewski jest pomysłodawcą przedsięwzięć reportersko-podróżniczych, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu oraz Dead Road 1953-2013 – wyprawy na Transpolarną Magistralę Kolejową, zw. Drogą Umarłych. Uczestnikiem wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego. Jest stałym współpracownik Onetu. Publikował m.in. we Wprost, Rzeczpospolita Plus Minus, Do Rzeczy, Nowej Europie Wschodniej, Gościu Niedzielnym, Kontynentach, National Geographic Traveler.

Autor licznych publikacji naukowych oraz analitycznych z zakresu prawa międzynarodowego oraz stosunków międzynarodowych. Autor książki "Przez dziki Wschód” nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. oraz „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” (2015).

W lutym 2018 r. ukazała się najnowsza książka naszego Gościa „Granice marzeń”. Tomasz Grzywaczewski "pojechał do postsowieckich państw nieuznawanych. Od Donbasu przez Naddniestrze, Abchazję i Osetię Południową aż po Górski Karabach. Obserwował je, spotykał się z mieszkańcami, konfrontował swoje wrażenia z popularnym obrazem tych miejsc. Ta książka to osobiste historie tych, którzy ćwierć wieku po upadku sowieckiego imperium marzą o normalności, o posiadaniu paszportów, które pozwolą im swobodnie podróżować, o walucie, która ma jakąś wartość. A przede wszystkim marzą o pokoju".

Książkę będzie można nabyć po spotkaniu, które poprowadzi Maciej Sierpowski.

Data dodania:2018-05-17
Małgorzata Trocha
Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim w Przedsionku Literackim PŁ.