Na PŁ specjalny koncert na dzień niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Senat i władze Politechniki Łódzkiej zapraszają pracowników i studentów na uroczysty koncert.

Koncert zatytułowany "Święto Odrodzenia – 100 lat Niepodległej” odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej, przy Al. Politechniki 3a.

W specjalnie przygotowanym z tej okazji programie wystąpią: Dorota Wójcik -  sopran, Agnieszka Makówka - mezzosopran, Krzysztof Marciniak - tenor, Aleksandra Nawe - fortepian oraz  Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod dyr. Ryszarda Osmolińskiego.

Podczas wieczoru usłyszymy przede wszystkim utwory  Stanisława Moniuszki  - ojca polskiej opery narodowej oraz kilka pieśni wojskowych. Koncert poprowadzi Grażyna Sikorska.

Data dodania:2018-11-08
Stulecie odzyskania niepodległości