Na PŁ Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w skokach do wody

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zatoce Sportu PŁ weźmie udział 34 zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej junior młodszy (10-13 lat).

- Szczególny przebieg będzie mieć ceremonia rozpoczęcia zawodów. Zawodnicy oraz sędziowie złożą uroczystą przysięgę olimpijską, odegrane zostaną hymny – państwowy oraz olimpijski, a także symbolicznie zapalony zostanie olimpijski znicz - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ. - Ciekawostką jest fakt, że organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich jest województwo śląskie. Gdy w 2013 roku organizatorem było łódzkie, z braku wieży do skoków w naszym województwie, zawody w skokach do wody przeprowadzono na Śląsku – w Częstochowie. Tym razem pływalnia w Częstochowie jest remontowana, więc rywalizacja w tej dyscyplinie odbędzie się w nowym obiekcie Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej w Łodzi.

Zwycięstwo w Olimpiadzie jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona jest klasyfikacja klubowa oraz wojewódzka.

PROGRAM ZAWODÓW

Niedziela 1.07
Blok startów dopołudniowych od godziny 11.00
1. kat. „C” dziewcząt (12-13 lat) trampolina 1 metr
2. kat. „D” dziewcząt (10-11 lat) trampolina III metry
3. kat. „D” chłopców (10-11 lat) wieża 5m

Ceremonia otwarcia zawodów godzina 15.00
Blok startów popołudniowych godzina 15.30
kat. „C” dziewcząt (12-13 lat) trampolina 3 metry
kat. „D” chłopców (10-11 lat) trampolina 1 metr
kat. „D” dziewcząt (10-11 lat) wieża 5m

Poniedziałek 2.07
od godziny 11.00
kat. „D” dziewcząt (10-11 lat) trampolina 1 metr
kat. „C” dziewcząt (12-13 lat) wieża 7,5m
kat. „D” chłopców (10-11 lat) trampolina 3 metry

Ceremonia zamknięcia zawodów jest zaplanowana na godzinę 14.00. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Data dodania:2018-06-28
Małgorzata Trocha