75lat.p.lodz.pl

Na PŁ finał Olimpiady Langtech

W sobotę (9.11) poznamy zwycięzców pierwszej edycji Olimpiady LANGTECH organizowanej przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej. Do sprawdzianu wiedzy przystąpiło ponad 600 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych.

logo langtech

Olimpiada Języka Angielskiego z elementami technicznymi dla szkół średnich LANGTECH to nowa inicjatywa Politechniki Łódzkiej, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Do etapu wewnątrzszkolnego zgłosiło się 617 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, ale także z Gdańska. Do finału zakwalifikowało się 120 osób reprezentujących 21 szkół. Tym razem uczestnicy będą musieli zmierzyć się ze specjalistycznym słownictwem technicznym w języku angielskim.

Po napisaniu testu na uczniów będzie czekał poczęstunek oraz wiele atrakcji m.in. w Zatoce Sportu PŁ. Nauczyciele będą mogli skorzystać ze szkoleń dydaktyczno-metodycznych przygotowanych przez pracowników Centrum Językowego PŁ.

Po południu, podczas uroczystości w Centrum Technologii Informatycznych, przy ul. Wólczańskiej 217/223, zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone dyplomy i liczne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Data dodania:2019-11-08
Budynek  Centrum Technologii Informatycznych PŁ