Na PŁ dyskutowano o stanie środowiska naszego regionu

Naukowcy z Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki PŁ oraz goście z Włoch – z Uniwersytetu we Florencji i  Międzynarodowego Centrum Badań CIHEAM wspólnie z władzami Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi spotkali się (25.11) by przedstawić projekt umożliwiający zmianę wizerunku naszego regionu.

Podpisanie umowy o współpracy PŁ i Uniwersytetu we Florencji, fot. Jacek Szabela

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, dlatego wraz z partnerami chcemy podjąć działania w obszarze poszukiwania różnorodnych rozwiązań w kontekście założeń Expo 2024 – podkreśla organizatorka spotkania dr inż. Irena Jałmużna z Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki na Wydziale Zarządzania i Produkcji PŁ.

W czasie dyskusji pasjonaci zrównoważonego rozwoju z międzynarodowej grupy badawczej S&CRTeam przedstawili rozwiązania, które mogą wpłynąć m.in. na zmniejszenie oddziaływania CO2 w regionie i Europie oraz na wprowadzenie innowacyjnych technologii związanych z alternatywnymi źródłami energii wykorzystującymi CO2 w obiegu zamkniętym.

Po spotkaniu, w rektoracie PŁ, została podpisana umowa o współpracy międzynarodowej pomiędzy Uniwersytetem we Florencji oraz Politechniką Łódzką.

Data dodania:2019-11-22
Małgorzata Trocha