75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Na PŁ dyskutowano o stanie środowiska naszego regionuNaukowcy z Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki PŁ oraz goście z Włoch – z Uniwersytetu we Florencji i  Międzynarodowego Centrum Badań CIHEAM wspólnie z władzami Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi spotkali się (25.11) by przedstawić projekt umożliwiający zmianę wizerunku naszego regionu.

 

Podpisanie umowy o współpracy PŁ i Uniwersytetu we Florencji, fot. Jacek Szabela

 

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, dlatego wraz z partnerami chcemy podjąć działania w obszarze poszukiwania różnorodnych rozwiązań w kontekście założeń Expo 2024 – podkreśla organizatorka spotkania dr inż. Irena Jałmużna z Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki na Wydziale Zarządzania i Produkcji PŁ.

 

W czasie dyskusji pasjonaci zrównoważonego rozwoju z międzynarodowej grupy badawczej S&CRTeam przedstawili rozwiązania, które mogą wpłynąć m.in. na zmniejszenie oddziaływania CO2 w regionie i Europie oraz na wprowadzenie innowacyjnych technologii związanych z alternatywnymi źródłami energii wykorzystującymi CO2 w obiegu zamkniętym.

 

Po spotkaniu, w rektoracie PŁ, została podpisana umowa o współpracy międzynarodowej pomiędzy Uniwersytetem we Florencji oraz Politechniką Łódzką.

 


Data dodania:2019-11-22
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Podpisanie umowy o współpracy PŁ i Uniwersytetu we Florencji, fot. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE