Na PŁ 12. edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej wspólnie z Kołem Nauk Aktuarialnych działającym na PŁ, organizuje XII edycję Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. Profesora Włodzimierza Krysickiego „W Świecie Matematyki”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki stosowanej wśród uczniów naszego regionu oraz zachęcenie ich do prób samodzielnej pracy naukowej. Jednym z efektów Konkursu jest promocja Politechniki Łódzkiej, w szczególności matematyki stosowanej, wśród potencjalnych kandydatów na studentów z województwa łódzkiego oraz integracja środowisk matematycznych - informuje dr Artur Wachowicz z Instytutu Matematyki PŁ, organizator wydarzenia. - Konkurs jest dobrą okazją do nawiązania współpracy oraz jej kontynuacji między kadrą akademicką, uczniami i nauczycielami.

Plakat promujący konkurs w świecie matematyki na PŁWydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTIMS) PŁ podpisał z szeregiem szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego umowy dwustronne obejmujące w szczególności wsparcie dydaktyczno-naukowe, w ramach których odbywają się regularne zajęcia z młodzieżą na Politechnice Łódzkiej.

Konkurs zostanie przeprowadzony na PŁ w dwóch etapach. Pierwszy odbędzie się 27 lutego (czwartek) w budynku B9, przy ulicy Wólczańskiej 215 (w Auli F-10). Etap drugi, finałowy jest przewidziany dla 20 uczestników. Odbędzie się w tym samym budynku w Auli F-2, w piątek 28 lutego.

Gala rozdania nagród odbędzie się w sobotę, 14 marca. Będzie jej towarzyszyć wystawa poświęcona Instytutowi Matematyki Politechniki Łódzkiej w 50-lecie istnienia.

Trójka zwycięzców Konkursu otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe: czytnik e-booków, słuchawki dokanałowe oraz smartwatch. Ponadto wszyscy finaliści wyróżnieni zostaną pamiątkowymi dyplomami.

Konkursowi towarzyszyć będą referaty popularyzujące matematykę stosowaną, które wygłoszą pracownicy Instytutu Matematyki i członkowie Koła Nauk Aktuarialnych, działającego na Wydziale FTIMS PŁ.

Data dodania:2020-02-24
Małgorzata Trocha
Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ