Na dawkę wiedzy o medycynie wysokogórskiej zapraszamy na PŁ

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska oraz Łódzki Klub Wysokogórski zapraszają na PŁ na spotkanie zainteresowanych "zdobywaniem wysokości" i wyprawami w góry.

Medycyna wysokogórska - spotkanie na PŁ_plakat

- Temat spotkania zaintersuje wszystkich którzy planują wyprawy w góry. Dolegliwości związane z dużą wysokością możemy już odczuć na poziomie Tatr, a im wyżej tym więcej przykrych niespodzianek. Lekarz Jakub Kamiński przybliży temat medycyny wysokogórskiej. Wyjaśni, jak się przygotować do wypraw, na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni w górach, jak wyposażyć apteczkę  - informują organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Jakub Kamiński jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuje jako lekarz anestezjolog w łódzkim szpitalu, jest czynnym alpinistą wspinającym się w wielu górskich rejonach świata, również w Himalajach.

Wykład odbędzie się na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ, w Budynku B10, sala P-303. Wstęp wolny.

Data dodania:2018-12-05
Małgorzata Trocha
Jakub Kamiński poprowadzi spotkanie na PŁ.